Bilgisayar ve Web

Kim Download Edilmek İster?

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Siz dijital olsaydınız ve Internetten yollanabilseydiniz başınıza neler neler gelirdi ? Eğlenceli bir teknoloji eleştirisi 🙂

kimdownlo Siz dijital olsaydınız ve Internetten yollanabilseydiniz başınıza neler neler gelirdi ? Eğlenceli bir teknoloji eleştirisi :) Siz dijital olsaydınız ve Internetten yollanabilseydiniz başınıza neler neler gelirdi ? Eğlenceli bir teknoloji eleştirisi :)
Görsel: kqedquest – Creative Commons lisansı ile kullanılmıştır.

İnsanlar sizi e-posta kutularında bulurdu sabah sabah. Ekşi ekşi size baktıklarını görürdünüz. “Yine mi sen?” derlerdi. Sonra kimi siler. Kimisi de spam olarak işaretlerdi. Bir kaç çılgın kullanıcı size hayranlıkla bakar ve Forward çılgınlığının gönüllü neferleri olarak “ilet / forward” tuşuna basarak yüzlerce kişiden oluşma o harika ağa yollardı.

Sonra sizin dijital kopyanızı alıp birisi değiştirir, saçlarınızın rengini falan bir de konuşmanızı ve bir foruma eklerdi. Altına “emeğe saygı arkadaşlar, bakın kimi ekledim?” derdi. Forum yönetimi de “üye olmayan bu kişiyi göremez” derdi. 🙂

Sizin bir tane de I-phone kopyanız oluşurdu hemen. Şöyle minyatüründen ekrana sığanından. Size dokunmatik ekrandan dokunduklarında gıdıklanır belki gülmekten kırılır hatta dijital kalp krizi yaşardınız.

Binbir çeşit USB Flash Bellek ile taşınırdınız. Kimileri çıktınızı alır, kimi ise sizi DVD’ye yazardı. 🙂

Sonunda tam unutulurken birisi bloguna yazar yüz tane etiket / tag ile Google’u çağırırdı. Sonra kimi arasalar siz çıkardınız utançla “valla ben yapmadım yapanın suçu” derdiniz. Ama ziyaretçiler her seferinde bir ayağınızı kolunuzu çekiştirip incitirlerdi.

IP’den IP’ye gider ve zamansız bir yolculukla sizi birden keşfeden gazete sitelerinde endam ederdiniz.

Şöyle güzel veya ilginçseniz kesin birisi sizi Friendfeede yollardı. Yüzlercesi de like eder comment ile birşeyler yazardı.

Evet en sonunda birisi gidip bir yerlere şikayet eder ve sizi erişime kapatırdı. Böylece tüm dünyada gezmeye devam ederken Türkiye’den gelenlere “kusuruma bakma beni göremezsiniz” derdiniz.

Kısacası siz download edilebilseydiniz bu Internet aleminde çooook çekerdiniz pardon çekilirdiniz 🙂

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir Yorum

  1. Geç tanıştığım sitenizi okumayı sabaha kadar ancak bitirebileceğim galiba. Teşekkür ve tebrikler size Süleyman Bey..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı