İsviçre | Basel Şehri
YAZAR HAKKINDA

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Üstüne başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. www.suleymansonmez.com ve www.gunesintamicinde.com web sitelerimdir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir • http://yok Nazmiye

  Çok güzel ama resimler çoğaltılırsa daha da güzel olur. Çünkü İsviçre çok güzel bir yer.

 • http://www.suleymansonmez.com Süleyman Sönmez

  Gerçekten İsviçre doğasıyla ve düzgün şehirleşmesiyle çok çok güzel bir yer. Ancak seyahatim kısa oldu ve genelde eğitim çalışmaları üzerineydi. Önerebileceğiniz İsviçre’yi iyi anlatan web fotoğraf galeleri, web siteleri varsa buraya linkini verirseniz yazıma eklerim ve gelen ziyaretçiler daha detaylı bakabilirler.

  Teşekkür ederim.

 • ÖZLEM

  Ben sebebini bilmeden günün birinde diyorum ki “BEN İSVİÇRE’Yİ GÖRECEĞİM”. İşte o gündür hala gidemedim, bu sebepsiz merak duyduğum kente.

  Yazı yazma sebebime gelince, ben yakın bir zamanda Bayram sonrası gibi belki de İsviçre’ye gitmeyi planlıyorum gezmek için. Bana bu konuda bilgi, yönlendirme, fikir vermek istersiniz belki diye düşündüm.

  Özlem

 • http://capkin.fb.1907@hotmail.com erçağ açar

  Ben bir Türk vatandaşı olarak resimlerinizi çok beğendim.

 • Melisa

  İsviçre’nin Basel şehrinin nasıl bir yer olduğunu biliyorum.
  Çünkü orada doğup büyüdüm. Orası gördüğüm en güzel şehirlerden biri. Ama artık orada yaşamadığım için oranın özlemini çekiyorum.Ama büyüğünce oraya geri dönmeyi düşünüyorum. Her yaz tatilinde Basel’e gidiyorum. Orası sanki gün gittikçe daha güzelleşiyor. Orada yaşayan arkadaşlarımı özlüyorum. Her yaz tatilinde oraya gittiğim zaman arkadaşlarımı ziyaret ediyorum.
  İsviçre de en çok sevdiğim şey dolaşmaktı. Çünkü sessiz, sakin ve temiz bir havası vardı. Oradayken, alışveriş yapmayı çok severdim. Ne görsem isterdim. Okulla hep müzelere giderdik. Hafta sonlarıda annem ve babamla giderdik. Oradayken hergün dondurma yerdim. Bence herkes bir kes bile olsa oraya gitmeli.

 • http://www.suleymansonmez.com Süleyman Sönmez

  Melisa ben bir tek kez gittiğim halde sık sık Basel’in çağrısını işitiyorum. Yemekleri sevemedim. Ancak sessizliği ve güzelliklerini unutmak mümkün değil.

  Belki yine giderim bir gün. Kader :)

 • ercan

  Eylül sonu 1 hafta Basel’de olacağım, ilk defa gdiyorum, bilgilendirirseniz sevinirim.

 • deniz

  Selam gerçekten İsviçre çok güzel. Geçen günlerde oraya gittim kurallarıyla çevresiyle temizliğiyle gerçekten süper bir ülke ama Türkiye daha süper. Burada her ne kadar kural olmasa da insanların birbiriyle olan güzel iletişimi harika. Orada tek eksik, insanlarının soğuk olması ama gerçekten çok güzel bir ülke

 • tolga

  Ben İsviçre’ye gitmeyi şu dünyadaki herkesten çok istiyorum. Benim biricik aşkım var. Elbet BİR GÜN gideceğim oraya.

 • Ekrem Kocabıyık

  Basel Avrupa’nın en güzel şehri, çünkü medeniyet var.

 • Pingback: Jean Tinguely Müzesi | İsviçre, Basel » GÜNEŞİN TAM İÇİNDE - Sarışın Site()

 • sema

  Merhabalar ben üniversite öğrencisiyim yurt dışı kapsamındaki Erasmus programları için sunulan seçeneklerdeki İsviçre’yi araştırırken bu siteye rastladım. Eğitimim için gideceğim yerin konuştuğu dilden kullandıkları para, ingilizce konuşulma yüzdesi, ekonomik durum ve öğrencilere sunulan konoklama hizmetleri hakkında genel bir bilgi edinmek isterim. Anladığım kadarıyla sizde eğitim maksatlı gitmişsiniz. Bu konuda gidip gören ve tecrübe edinen biri olarak, yazıma cevap yazarak yardımcı olursanız sevinirim… İyi günler.

 • Ali Kaya

  Merhaba Suleyman Bey, gerçekten Basel’i cok tarif etmissiniz. Fotoğraflarinızı ve yazınızı çok beğendim. Ben İsviçre’de yaşıyorum. Gerçekten çok temiz ve çok güzel bir ülke. Size bir web sayfası önermek istiyorum. Isviçre’ye ait 10.000 fotoğraf var. Umarım sizin için faydalı olur.
  http://tr.wikipedia.org/wiki/İsviçre

  Web sayfasını açtığıniz zaman, sayfanın sonuna kadar inerseniz, en altta, Schweizbilder, İsviçre’nin 10.000’den fazla resmini barındıran site, linki gorebilirsiniz.

  Çalışmalarınızda başarılar.

 • http://www.suleymansonmez.com Süleyman Sönmez

  Ali Bey gerçekten çok güzel bir siteymiş. http://www.schweizbilder.ch/ sitesini yazının sonuna link olarak ekliyorum. Okurlar fotoğrafları sevecektir.

 • bilal dagdeviren

  Ben Bilal gerçekten güzel olmasına güzelmiş ama bir de gitmek kolay olsa.

 • banu

  Merhabalar ben Eskişehir’de yaşıyorum. Bbelediye başkanımız burayı bir Avrupa kenti yapmaya çalışıyor. Basel’e ilerde benzer mi bilmem ama gerçekten güzel bir şehirmiş. Aslında ben isviçre’nin her yerini merak ediyorum günün birinde gidip görmek istiyorum çünkü benim sevdiğim yıllardır orada yaşıyor.

 • DENİZ

  İsviçre çok güzel bir ülke . Gerek ekonomi yönünden , gerek şehir yapılanması yönünde , gerek doğası ve kültürü yönünden çok güzel bir ülke . Ayrıca dünyanın en pahalı 10 şehir’den ikisi isviçrede . Cenevre ve Zurich .

  Bende 2009’n Eylül veya 2010’n Ocak ayı içerisin öğrenci olarak gidecem . Orda çalışacam . Gidilmesi ve görülmesi gereken bir ülke .

 • ahmet

  Ben de yıllardır oranın özlemi içindeyim ama bir türlü gidemedim. Vize vermiyorlar nedense. Biz insan değil miyiz de vermiyorlar anlamıyorum. Ama ne pahasına olursa olsun birgün gideceğim o yere.

 • berfin

  İsviçre gerçekten çok güzel bir yer hem güzelliğiyle hem de yeşil olmasıyla mükemmel. İsviçre’yi çok seviyorum
  HEYYYY İSVİÇRE !!!!!!!!!!!!!! …

 • Aylin

  Basel şehrini çok güzel tanımlamışsınız.Bu haftasonu ordaydım. İnsanın yaşamak isteyeceği bir şehir.Herşey insan için yapılmış. Bu ülkede sanırım depresyon ilacı kullanmanıza gerek yok. İnsanlar birbirine saygılı ve her şeydüzenli. Şehrin heryerine tramvayla gidebiliyorsunuz. Heryer yeşillik olmasına rağmen insanların balkonlarında çiçekler sarkıyor.
  İnsan olduğunuzun farkına varıyorsunuz.
  Tavsiye ederim.

 • ikbal

  kızım baselde bir senedir çalışıyor güzel bir işi var ben emekli öğretmenim geçen ay basel e gittim basel çok güzel bir şehir huzur dikatimi çekti bizim ülkemizin hasret kaldığı huzur ne güzel insanlar mutlu haberlerde huzur trafikte huzur saygı özlediğimiz şeyler ama bizim ülkemiz gibi güzeli yok herşeye rağmen ruh var bizde orada ruhu göremedim ama bence oradaki türkler birşeyler yapmalı bizi orada güzel anlatmalı bizimde öğreteceğimiz çok şeyler var batıya sinmemeli aktif olmalı iletişimi anlatmalı uygulamalı özendirmeli mesela size küçük bir örnek vereyim evdeydim çok çeşitli türk yemekleriyapmıştım ev sahibine ikram olarak verdim çok sıcak karşıladı biz türkler böyleyizdir dedim paylaşmayı dostluğu severiz gözleri yaşardı biz bunlara hasretiz dercesine ertesi gün bana kendi yaptığı marmelatı ve teşekkür notunu verdi

 • ahmet-karsligil

  ben seneye AFS programıyla 1 seneliğine gideceğim Basel’e . hepinizden şanslı olduğumu düşünüyorum çünkü yaşım 17 ve bu yaşta öyle güzel bir şehri göreceğim için çok heyecanlıyım. herkese teşekkürler .
  ahmet karslıgil

 • ramazan sahin

  isvicre tek kelime ile super bassel ve lozan mutlaka gormek lazim

 • deniz güler

  basel qeçkten çok qzll bi yerr
  20 yıl önce qttm hayran kaldm temzliğine-yeşilliğine
  trafkte araba kullannlarn yayalara oln sayqnlığıı
  beni çk etkilemştii…
  PARKlrn qzelliğii…
  her mahllede olan havuzlrr..
  o zmnlar bizm qrmediğimZZz seylerdii……………
  !!!!!BASELiii hç unutmadmm!!!!!
  ama
  bir daha mutlaka qdecĞĞmmM

 • Ahmet Yaşar

  Bu yaz İsviçre’de tatildeydim Basel’ede gittim her şey İsviçre saati gibi işliyor her yerde kurallar işliyor düzen var bunlar güzel şeyler bunları örnek almalıyız. Bu diğer Avrupa ülkelerinde neredeyse yok gibi ama insan bu düzen ve kurallar içerisinde sıkılıyor. Akşam olunca hiç bir yerde ses yok sanki şehirde kimse yok. Arkadaşlar sözün kısası TÜRKİYE’nin gözünü seveyim. Gezmek için güzel yerler ama en güzeli bizim ülkemiz duygusal davranmıyorum yaşamak bizde, ordaki yaşayan Türkler de bunu söylüyor.

 • süleyman esencan

  gelinimin tayini istanbul -dan basele çıktı.sizin yazınızı okuyunca kendimizi onlarla konuşuyor sandım.nisan 2011 yılında sizin seyahat notları bana rehber olacak.teşekkür ederim

 • seher

  bende eylülde basele gitcem inşallah.kuzenim evlenecek orda.resimlerden gördüğüm kadarıyla muhteşem bi ülke isviçre ama bence bizde onlar kadar temiz bakabilseydik ülkemize çokkkk daha güzel olurdu.hatta dünyanın en güzel ülkesi olurdu ama maalesef bizim çevre ve tarihi yapılar konusunda hassasiyet kazanabilmemiz için iyimser yaklaştığımda daha 50 seneye ihtiyacımız var:(

 • kamiran solhan ve esi lawa

  gercekten öyle ben bir cok ülkeyi gördüm ama isvicre baska hele hele basel bam baska cünkü burda yasiyorum.burayi görmeden sakin ölmeyin………………

 • recep timur

  güzel bir şehir olduguna eminim cok merak ediyorum en kıssa sürede gidip gezecem

 • Güney Yılmaz

  Mrb, galiba çok şanslıyım.. Çünkü amcam ve iki kuzenim İsviçrede yaşıyor , 14 yaşındayım ve yaz tatillerinden isviçredeki kuzenimle sürekli gezer tozarız ve büyük hayallerimiz var. Zaten bu yaz isviçreye gideceğim gezi amaçlı daha sonra ( 1 2 yıl içinde ) ailecek yerleşicez isviçreye çünkü eğitim hayatıma isviçrede devam edicem daha sonra ilerki yaşlarımda orda biriyle evlenip İsviçreli olucam.. inş