Duvar KağıdıFotoğrafPhotoshop

İstanbul Hezarfen’in Yerinden

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Galata Kulesi’nden bir başka görünür İstanbul. Yüksekten bakarken kibirli kalpler için her şeyküçülürken, mütavazi kalpler için enfes bir genişlik ve canla dolu bir manzaranın hayranlığı başlar. Fotoğraf makinenizi alabildiğine geniş açılı çekime hazırlarsınız. En düşük kaç mm ise o kadar. Ama balık gözü gibi görünmesin dersiniz kendi kendinize.

istanbulhdr1 Sonra HDR yazılımıyla HDR fotoya çevirirsiniz. İşte karşınızda, ruhunuzda gördüğünüz bir İstanbul vardır. Bunu gösterebildiğiniz için çok sevinirsiniz. Hani şairin dediği gibi "Ben ressamları kıskanırım, onlar dilerlerse uyandıklarında çizebilirler düşlerini". Böylece düşümün fotoğrafını sizlere sunarım görmeniz için.  Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız.  Fotoğrafı basılı almak için buraya tıklayınız.  Sonra HDR yazılımıyla HDR fotoya çevirirsiniz. İşte karşınızda, ruhunuzda gördüğünüz bir İstanbul vardır. Bunu gösterebildiğiniz için çok sevinirsiniz. Hani şairin dediği gibi "Ben ressamları kıskanırım, onlar dilerlerse uyandıklarında çizebilirler düşlerini". Böylece düşümün fotoğrafını sizlere sunarım görmeniz için.  Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız.  Fotoğrafı basılı almak için buraya tıklayınız.

Sonra HDR yazılımıyla HDR fotoya çevirirsiniz. İşte karşınızda, ruhunuzda gördüğünüz bir İstanbul vardır. Bunu gösterebildiğiniz için çok sevinirsiniz. Hani şairin dediği gibi “Ben ressamları kıskanırım, onlar dilerlerse uyandıklarında çizebilirler düşlerini”. Böylece düşümün fotoğrafını sizlere sunarım görmeniz için. Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız. Fotoğrafı basılı almak için buraya tıklayınız.

FOTOĞRAFLARIM:

500px Hesabım: https://500px.com/suleymansonmez
Instagram Hesabım: https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Fotokritik’teki profesyonellerin eleştirilerini okumak için buraya tıklayınız.

Fotoğraf : Süleyman SÖNMEZ copyright (c) . Web sitelerinde, basılı ve görsel tüm düzenlemelerde izinsiz basılamaz, ticari amaçla kullanılamaz. Ticari amaçlarla kullanım ve teklif vermek üzere lütfen iletişim linkini kullanınız. Sevgili ziyaretçilerim kişisel amaçlarla duvarkağıdı vs. gibi kullanmakta özgürdür.
Kullanılan makine Nikon D80. Yer: Galata Kulesi, İstanbul, Türkiye.


Google Maps ile bölgeyi görmek için:

Daha Büyük Haritayı Görüntüle

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

5 Yorum

  1. Bir zamanlar Galata Kulesi’ne çıkmayı çok istiyordum… (Belki hala istiyorumdur 🙂 Ama sadece maketine sarılmak nasip oldu:)
    Bu güzel manzarayı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı