Hiç Bitmeyecek Öykü | Michael Ende
YAZAR HAKKINDA

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Üstüne başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. www.suleymansonmez.com ve www.gunesintamicinde.com web sitelerimdir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir • http://gro.tiiy.yiit.org Yiğit Güneli

  okuyacak bir şey arıyordum ben de, bugün çıktığımda alıyorum bi kitabı. :)

  bir de şunu arıyorum ben:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Discworld

 • Birol Eğilmezbaş

  Merak edip biraz daha ilgilendim, araştırdım, Google, Ekşi sözlük falan. Fantastik kitap türünden bahsediyor gibi, hiç fantastik kitap okumamıştım :( , sayenizde belki bu ilk olacak. Geçen notlarda Harry Potter türevlerinden farklı falan diyor. İşyerimde Zaman Çarkı gibi 1000 sayfalık on küsür seriden oluşan kitaba sahip ve bunları okuyan kardeşlerimiz de var. Nedir bu fantastik kitap dünyası, nedir bunun felsefesi, bir kaç cümle ile aydınlatın lütfen…

  Sevgilerimle

  Birol

 • http://www.suleymansonmez.com Süleyman Sönmez

  Birol Eğilmezbaş, roman dünyasında en iyi yazılması gereken kitaplar fantastik kitaplar.
  Çünkü, zaten olmayan bir dünyayı, olmayan canlı türlerini ve bir de resmi edebiyat tarafından hor görülen bir masal tarzını alıp ciddi bir yazın gibi sunuyorsunuz.

  Dolayısıyla yıllarca EJDERHA MIZRAĞI serisini okumuş biri olarak, gördüğüm en iyi insan tahlillerini kronolojk gelişimi ve macerayı yaşadığımı söyleyebilirim.

  Yüzüklerin Efendisi’ni yazan Tolkien neredeyse 30 sene 3 cilt için uğraştıysa 3 farklı İngilizce ve binlerce yıllık tarih yazdıysa inandırıcılığın ve gerçekliğin bu denli sarmasını istediği içindir.

  Romanda sadece günümüzün insan sorunlarını arıyorsanız ya da anı, biyorgrafi kitapları ilginizi çekiyorsa bu tür, Fantastik tür en başta enteresan bir saçmalık haydi çocuklar üzülmesin diye çocuksu gibi gelir. Fakat iki cilt okunduktan sonra eminim fikriniz değişecektir :)

 • Birol Eğilmezbaş

  Süleyman Bey,

  Yanıtınız için teşekkür ederim,

  “hiç fantastik kitap okumamıştım :( , sayenizde belki bu ilk olacak. ” demiştim .

  kitabı aldım, bitirince de, ilgili yazarın “momo” sunu sıraya koydum. :)

  Saygılarımla

  Birol

 • http://www.suleymansonmez.com Süleyman Sönmez

  Çok mutlu oldum. Açık fikirliliğiniz ve önerime güvendiğiniz için. Öyleyse Fantasia ölmeyecek 😉

 • http://www.sinantaga.com/wp Sinan Taga

  Demişsiniz ki, fantezi en iyi yazılması gereken türdür. Aslında düşününce doğru. Tamam güzel yazılmayan diğer türde kitaplar da can sıkıcı olabilir veya sıkıcı bir konuda güzel yazılmış bir kitap da çok çekici olabilir. Ama sanırım fantezi (ki belki de fantastik demek lazım) ve/veya bilim/kurgu türünde yazılan iyi yazılmamış ise saçma olur. Bu risk gerçek bir hikaye için pek söz konusu değildir. Ama mesela Lord of The Rings bu kadar bütün olmasa, bugün kimse onu hatırlar mı? Ya da Dune, o kadar ayrıntılı, detaylı bir dünyada geçmese, dev solucanlara binen adamlar kaç kişiyi çeker ki? Bence fantastik ve bilim/kurgu bu yüzden iyi olmak zorundadırlar.

 • http://www.suleymansonmez.com Süleyman Sönmez

  Sinan gerçekten de Fantastik türde yazmak zordu. Benim de birden fazla yayınlamadığım romanım var. Yazmak ve orijinal olmak çok güç. Gerçek bir ilham gerekiyor ya da Tolkien’de olduğu gibi geçmişten kalmış Mavi bir kitap bulmanız lazım :)

 • http://- GONCA

  Ben 13 yaşındayım. Bu kitabın ismini duyunca okumayı çok istedim. :) Hala da istiyorum.

  Nereden bulurum onu hiç bilmiyorum bana yardım edin arkadaşlar. :) :) :)

 • KÜBRA

  Bu kitap benim de ilgimi çekti. Doğrusu siz her ne kadar filmi okumadan izlemeyin deseniz de ben filmi izlemeden bu kitabı almazdım çünkü kafamda bir şey oluşmazdı. Bu yüzden filmin çeyreğini izledim. Bu arada ben de 13 yaşındayım:)

 • neslihan

  Arkadaşlar ben bu adamın (Michael Ende) kitaplarına hastayım. Bitmeyecek Öykü ve Özgürlük Hapishanesi’ni okudum. Süper ikisi de. Öyle bir inandırıyor ki insanı. Birgün bir kitap okurken belki ben de içine girerim diye düşünüyorum artık. Başka böyle yazarlar tanıyan varsa paylaşsın…

 • osman

  Ben bu kitabı okuyorum, toplam 511 sayfalık bir kitap. Çok ilginç ve çok güzel bir kitap bence. Bu kitabı hala okuyorum 325. sayfasındayım ama bugün bitireceğim. Herkese tavsiye ediyorum. Herkes okusun mutlaka.

 • Ayşegül

  Merhaba. Ben Ayşegül. Bu kitabın kısa bir bölümünü eski dil ve anlatım ders kitabımda gördüm. Çok beğendim. Filmi olduğunu bilmiyordum. Ama okuduğum kısım çok güzeldi. Bu kitabın tamamını okumak istiyorum. Nerede bulabileceğimi söyleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler…

 • muhterem

  Michael Ende denildiğinde MOMO kitabı üstüne tanımam diyebilirim.Benim listemin başında uzun yıllardır yer alan ve her fırsatta okunmasını tavsiye ettiğim bir kitap.Kapitalizm ancak bu kadar anlatılabilir diyorum.

 • Ceren

  Hayal gücünüzün pasını silecek bir kitap..

 • sinan akyel

  Bitmeyecek öykü’yü okudum ve okuduğuma da sevindim çünkü hepimiz çocukluğumuzda bitmeyecek bir öykünün içindeydik fakat her ne olduysa öykümüzü bitirdiler… Neyse bence okunması gereken güzel bir kitap.

 • http://kultursepeti.blogspot.com Anıl

  Okuduğumda çok sıkılmıştım. Bastian kitabın içine girene dek Atreju’nun öyküsü fena seyretmiyordu aslında. Bir ara gerçekten hiç bitmeyecek sanmıştım bu öyküyü. Filmin ise kitapla pek bir alakası yoktur. Özellikle finali tam anlamıyla zıttır. Yine de fantastik edebiyatla tanışmak için heveslenen genç okurlar için yerinde bir başlangıç kitabı olabilir. Neticede hayal gücünün nasıl geliştiğinin bir önemi yok. Önemli olan gelişmesidir nihayetinde.

 • ceren

  Her satırında hayal etme gücünü artırıyor .Olağandışı varlıkları zihninizde canlandırırken keyif aliyorsunuz. Fantastik edebiyat adına güzel bir eser olduğunu düşünüyorum. Bastianın içine girdiği o dünyanın kapıları ardında klişeler kırılıyor, okuru hayal etmeye zorluyor..
  -“bu başka bir öyküdür başka bir zaman anlatılmalı” cümlelerinin ardından o kahramanlara yeni maceralar biçiyorsunuz..Herkese tavsiye ederim.

 • Pingback: Yaşanası Romanlar | GÜNEŞİN TAM İÇİNDE - Sarışın Site()

 • deniz yıldırım

  bana kalırsa gercekten güzel seyler çıkartan birisi varsa oda MİCHAEL ENDE’dir.. ben MİCHAEL ENDE’ nin ilk MOMO adlı kitabını okudum tek kelimeyle harikaydı.. o qünden sonra MİCHAEL ENDE nin kalbimde baska bir yeri vardr.. tek üzüntüm…böyle qüzel yazan bir yazarın az kitabını olması keşke daha cok kitabı olsada onlarıda okusam..bütün kitapları harika…en son BİTMEYECEK ÖYKÜ adlı romanını okudum..hala etkisindeyim…

 • melis

  Ben kitabı okudum… Çok da sevdim ama filmi bulamıyorum :( Nereden izlediğinizi yazar mısınız?

 • mavi kız

  Ben kitabı okudum gerçekten çoooooooooooook güzel =}

 • mrym

  bu kitabı okumadım ama eminim MOMO kadar güzeldir MİCHAEL ENDE hayatımızdaki sorunları öyle güzel ele alıyorki karakterlere dönüştürmesi takdir edilir.gerçekten başarılı ve çook iyi bir yazar….:)

 • mor yazma

  meraba ben bu kitabı okudum gerçeken mükemmmel okurken kendinizi bastianın yanına koyun.. mükemmel bişey :)