Bilgisayar ve Webz_ARŞİV YAZILAR

Hep Aynı Klasörlere Kaydediyorsam Kaydetme Kutusuna Nasıl Eklerim?

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Bazı dosyaları hep aynı yere kaydederiz. O zaman diyelim ki Word’de Farklı kaydet diyalog penceresi açılır. Biz nereye kaydedeceğimizi Bilgisayarımdan seçeriz.
 
Kimi kullanıcılar sürekli soldaki menüden Belgelerime gider ve oraya kaydederler. Ama çok sevmediğimiz bir çözüm bu. Standart olarak Windows’u C: sürücüsüne diğer bilgileri diğer sürücülere koymak akıllıca olur. Sistem çöküp bozulduğunda C: yi formatlayıp Windows’u yeniden kurarız. Bilgileriniz diğer sürücüde olduğu için zarar görmezsiniz.
 
Biz kendi meselemize dönelim. Diyelim ben D: sürücüsünde “Yazdıklarım” diye bir klasör açtım ve onu kaydet kutusunda solda görmek istiyorum. Yapacağım önce “Farklı Kaydet” kutusunu açıp Bilgisayarımda o klasöre gitmek ardından farklı kaydet penceresinin Tools menüsünden “Add to My Places” demek. Böylece o klasör sol tarafa eklenir. Solda oklarla aşağı doğru indiğinizde onu görürsünüz. Bu kadar. Bir de bu klasörün şık görünmesi için bir önce anlattığım klasörlere simge vermeyi okuyabilirsiniz.

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı