Site ve Yazar Hakkında

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

[vc_row][vc_column][vc_column_text]suleymansonmez2 e1265153044294 ÖNEMLİ NOT: Bu site 5651 no.lu yasa ile tanımlanan bir haber sitesi DEĞİLDİR. Süreli haber yayını YAPMAZ! Kişisel düşüncelerin, görülenlerin, yaşananların, anlatıldığı özgün bir yazım ortamıdır. ÖNEMLİ NOT: Bu site 5651 no.lu yasa ile tanımlanan bir haber sitesi DEĞİLDİR. Süreli haber yayını YAPMAZ! Kişisel düşüncelerin, görülenlerin, yaşananların, anlatıldığı özgün bir yazım ortamıdır.

Merhaba!

Güneşin Tam İçinde sitesine hoş geldiniz!

ÖNEMLİ NOT: Bu site 5651 no.lu yasa ile tanımlanan bir haber sitesi DEĞİLDİR. Süreli haber yayını YAPMAZ! Kişisel düşüncelerin, görülenlerin, yaşananların, anlatıldığı özgün bir yazım ortamıdır.

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Üstüne başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım.

Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, video düzenleme, eğitim teknolojileri uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım.

Güneşin Tam İçinde sitesinde 2006 yılında yazmaya başladım. (2005 yılında aynı isimle açtığım MSN Spaces sitesini bu domain altına taşıdım) GTİ’de önceleri sadece öğrencilerime yönelik bilgiler vermek için yazıyordum. Sonra gün geçtikçe artan okuyucularımın talepleri doğrultusunda 30 kategoride bir çok konu yazdım. Yıllar geçtikçe sitede 851 konu oluştu. Bu konuların çok büyük çoğunluğu başka hiçbir yerde okumadığınız, görmediğiniz üzerinde çok çalışılmış yıllarca araştırılmış, orijinal makale ve fotoğraflardır.

Böylesi zaman ve enerji gerektiren bir çalışmayı bu kadar kısa sürede tek başıma yapmam imkansızdı. Eşimin, öğrencilerimin, arkadaşlarımın, siz değerli okurlarımın, toplantılarına davet eden reklam ajanslarının, siteden bahseden basın mensuplarının, blog yazarlarının büyük katkıları oldu.

2008 Mayıs ayında gönül işi olarak baktığımız sitemiz “Blog Ödülleri” yarışmasında Türkiye Kültür Sanat Blogu 1. liği ile 2009 yılında ise Türkiye 2.liği ile taçlandırıldı. Güneşin Tam İçinde böylece ülkemize hizmet için yeni bir ivme kazandı.

Basında da TRT2 Bilişim Rüzgarları, CHIP, PC World ve  BYTE dergilerinde yer alan site, gördüğüm dünyayı, izlediğim filmleri, kitap tavsiyelerini, modern teknoloji hakkında üst düzey teknikleri, fotoğrafçılık sanatını ve web siteleri üzerine bilgileri vb. içeriyor.

TRT2′de yayınlanan Bilişim Rüzgarı’nda blog tanıtım köşesi başladı ve Güneşin Tam İçinde sitesi olarak tanıtıldık.

Güneşin Tam İçinde, TRT FM’de yayınlanan Sanal Seyyah’a da konuk oldu.

Güneşin Tam İçinde, 2000 yılından beri yayınladığım ardışık sitelerin son halkası. Genellikle açtığım sitelerde, bilgi vermeyi, paylaşmayı hedefliyorum. Şu anda yayınına devam eden ve kararlı duruma gelmiş bir kaç sitem var. Aşağıya bir liste ekliyorum.

ve Güneşin Tam İçinde | Sarışın Site

Kimileri yazar olarak kitaplarımı merak ediyor. Onlara hemen alttaki portfolyo sitemden ulaşabilirsiniz.
* www.suleymansonmez.com

Sizleri burada görmekten samimi bir keyif duyuyorum. Hayatım boyunca belki en çok on bin insanla el sıkışarak tanıştım. Ancak web üzerindeki sitelerimde toplamda 7.500.000’den fazla kez insanların yazdıklarımı, mutluluklarımı, bilgiyi paylaştığını bilmek ayrı bir mutluluk. İyi ki varsınız 🙂

Siteye destek olmayı istiyorsanız kendi siteniz varsa biraz anlatıp, tanıtabilirsiniz. Dostlarınıza tavsiye edebilirsiniz.

SİTE SÖZLEŞMESİ

Değerli okuyucum, site içeriği “İnsan Hakları Beyannamesi” başta olmak üzere T.C. yasalarına ve güzel toplumumuzun örf ve ananelerine saygılı hazırlanmaktadır. Buna karşın sizin düşünceleriniz benim için çok değerli öneri, eleştiri, talep ve açıklama isteklerinizi gerek ilgili konuya yorum yazarak, gerekse iletişim linki ile doğrudan bana yazarak bildirebilirsiniz.

Alıntı Nedir?

Sevgili site sahipleri, yazarlar ve basın mensupları, siteden alıntı yapacaksanız, lütfen “alıntı” kelimesinin “bir iki paragraflık bir kısım” anlamına geldiğini tüm yazıyı kopyalamanın hem ayıp, hem suç olduğunu unutmayın. Özel durumlar için iletişim kanalıyla önce yazılı izin almanız, sonra yayınlamanız kanuni olandır. Akademik çevrelerde “intihal” adıyla geçen bu eylem Ortaçağ’daki aforoz cezasına eşit bir şekilde sonuçlanır 😉 Kişi tüm haklarından mahrum kalır. Genel kural, kullanılan tüm resimlerin ve bilginin “Kaynakça” ile verilmesidir. Elimden geldiğimce tüm yazılarımda buna dikkat etmeye çalışıyorum. Daha geniş bilgi için lütfen makalemi okuyun (ç)Alıntılama Sanatında Zen ve İngilizce bir kaynak da eşsiz açıklamalar getiriyor.

Bir kır kahvesinde oturduğunuzda, güneşin hafif dalgaları yüzünüzde gezinir. Israrcıdır. Size göstermek ister. Güneş karanlığa tahammül edemez. Güneş cehalete tahammül edemez. Işığıyla mümkün kılar görmeyi ve yaşamayı. Sizler de birer güneş gibi her an aydınlatıyorsunuz dünyanızı, temas ettiğiniz herkesi. Sağlıcakla kalın.

Sevgi ve Saygılarımla.

Süleyman Sönmez

* Son olarak sitenin adı kimi dostlarıma uzun geliyor. En güzeli sık kullanılanlara eklemeniz ve çayınızı / kahvenizi yudumlarken “Bakalım bugün ne yazmış yine Süleyman?” diyerek okumanızdır.

SİTENİN ADI NEDEN “GÜNEŞİN TAM İÇİNDE” ?

Şu güzelliğe ve devasa muhteşemliğe bakın! Her bir nokta Ay büyüklüğünde. Bu yaşam kaynağı bu siteye de yaşam versin!

gunesresmi ÖNEMLİ NOT: Bu site 5651 no.lu yasa ile tanımlanan bir haber sitesi DEĞİLDİR. Süreli haber yayını YAPMAZ! Kişisel düşüncelerin, görülenlerin, yaşananların, anlatıldığı özgün bir yazım ortamıdır. ÖNEMLİ NOT: Bu site 5651 no.lu yasa ile tanımlanan bir haber sitesi DEĞİLDİR. Süreli haber yayını YAPMAZ! Kişisel düşüncelerin, görülenlerin, yaşananların, anlatıldığı özgün bir yazım ortamıdır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl. STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl.
Başa dön tuşu
Kapalı