z_ARŞİV YAZILAR

Güneşin Tam İçinde İçin Oy Verme Zamanı

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Blog Ödülleri 2009’a biz de katıldık. Yarışma jüri ile değil halk oylaması ile gerçekleşti. Bu nedenle her okurun oyu değerlendirildi. Yarışmada oy verme süreci 26 Nisan 2009 akşamı tamamlandı. Destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Yarışmadan sonra gerçekleşen Bö! 2009 Ödül Töreni, Blog Konferansı 09 gibi konular hakkında bilgi almak için lütfen tıklayın. Aşağıdaki yazı oylama sırasında yazılmıştır.

bo2009

NEDEN YARIŞIYORUM, NEDEN OY İSTİYORUM?

Blog Ödülleri yarışması bu yıl ikinci kez düzenleniyor. Hatırlayanlar geçen yıl da katıldığımızı ve Kültür Sanat dalında 1. olduğumuzu bilirler. Türkiye blogları içinde birinci olmak onuru elbette çok güzel.

Geçen yıldan beri neler oldu? Ödül neler getirdi? Öncelikle Blog Ödülleri yarışmasının finalinde daha önce yüzyüze görüşme fırsatını bulamadığım kıvrak zekalı ve keyifli blog yazarlarıyla tanışma fırsatı buldum. Geçen zaman içinde TRT’de ve dergilerde yer aldım. Basılı medyaya makale verdim. Bir çok toplantıda insanların yüzümü değil ama sitemi tanıdığını fark ettim.

Web istatistikleri olarak bakıldığında sitenin ortalama ziyaretçisi arttı. Gelen kişilerin bıraktığı yorumlardaki lezzet yazdığım yazılar kadar keyifli olmaya başladı.

Bu süreç içinde Güneşin Tam İçinde’yi daha ileri götürme çabasıyla bir yıl içinde 10’dan fazla kez arabirimi geliştirerek girişte en çok içeriği sunacak hale getirdim. (Elbette yarışma heyecanı birkaç ay içinde geçiyor ve sitenizi geliştirmek için ne yapabileceğinizi düşünmeye başlıyorsunuz. Bazı sitelerde arabirimle uğraşmaktan yazıyı okuyamadığımda yaşadığım sıkıntıyı okurlarıma yaşatmama isteği.)

Yine ödülün rehaveti ile bir kenara çekilmedim ya da yazıların kalitesini düşürmemek için eskisinden de yoğun çalışarak dosya konusu olabilecek ve Türkçe içerikte ilk kez yazılan makaleler kaleme aldım, fotoğraflar çektim ve incelemelerde bulundum.

Güneşin Tam İçinde sitesi evet birinci olmuştu. Bu yıl sizden tekrar destek istiyorum. Bunun nedeni açık. Birleşik Karınca İşlemcisi, Ley Hatları, Göçe Sebep Kalmasın, Güneş Enerjili Stirling Motoru, Fotoğrafçılığın Sırları, Wikişehir İstanbul, Türkiye’de Teknoloji Eğitimi ve Öneriler ,Kitap Kulüpleri Açalım! ve daha onlarca proje, yüzlerce konu halka ulaşmalı. Google’dan Yahoo’dan Live’dan gelen ziyaretçilerin geliş hızı, bu projeleri topluma aktarmama yetmiyor. Çünkü sürekli yazıyorum.

Kişisel mutluluğumu aşan bir neden bu. Kazandığımda bir ödül almanın veya birinci oldum demenin çok ötesinde birşey bu.

Yıllardır gelip okuduğunuz ve sevdiğiniz için tekrar geldiğiniz bir sitenin, sizden insanlığa yayılmak için, değişim başlatabilmek için istediği bir destek bu.

Maddi ödülleri veya tanınmayı geçen yıl da önemsemedim. Bu yıl da önemsemiyorum. (Dikkat ederseniz siteme fotoğrafımı koyma ya da kendimden bahsetme gereğini duymuyorum. Odağım kendim değil, yaptığım hizmet)

Ancak sizlerin desteği ve dostluğu her zaman benim için önemli oldu.

(DEĞERLİ OKURLARIM OYLAMA SÜRECİ TAMAMLANMIŞTIR. AŞAĞIDAKİ ÜSTÜ ÇİZİLİ KISIM, OYLAMANIN NASIL YAPILDIĞINI ANLATMAKTAYDI. HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM.)


gtibo09

NASIL OY VERECEKSİNİZ?

 1. http://2009.blogodulleri.com/kayit adresine tıklayın. Sayfada e-mailinizi ve “yeni” bir parola seçip, “kayıt ol” düğmesine basın.

 2. E-posta kutunuza “bö!2009 yarışma maili” gelecek. E-maildeki linke  tıklayın. Böylece yeni bir pencerede oylama sitesi açılacak. Artık oy verebilirsiniz diyecek. İsterseniz yarışma sitesinde Kültür Sanat kategorisini seçip Güneşin Tam İçinde’yi bulun ve  oy verin ya da daha kolayı 3. adıma geçin.
 3. Aşağıdaki linke tıklayınca,  sitemiz yeni sayfada açılacak ve üstte oy verme alanı göreceksiniz. En  üstte sağda oy ver düğmesine tıklayın. http://2009.blogodulleri.com/blog/gunesin-tam-icinde


Sitemizde okuduklarınızı seviyorsanız,  eş dost ve arkadaşlarınızdan oy vermelerini isteyerek Güneşin Tam İçinde’ye yardım edin.

Sonra güzel birşey yapmanın huzuruyla, Allah doğru yoldan ayırmasın diye dua edin. 🙂 Hepsi bu.

Hepinize teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.

Süleyman Sönmez

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

20 Yorum

 1. En başarılı Türk blog olduğunu düşündüğüm GTİ’ye oyum hayırlı uğurlu olsun :). Başarılar.

 2. Umut herkes en başarılı olmak ister ama benim sevip takip ettiğim ve hep takdir ettiğim süper blogcular var. Kategoride en iyi olalım yeter 🙂

  Selman, çok teşekkür ederim

  Kaan, çok teşekkürler

  Sesebian, sağ ol kardeşim 🙂

  Erkan, teşekkür ederim

  Recep, inşallah diyorum ama sizin desteğiniz olmadan olmaz herkes harıl harıl arkadaşlarına oy kullandırıyormuş.

  Uğur ben de umuyorum 🙂

  Volkan top yuvarlaktır yarışma sürüyor arayı açabilmemiz için eş dost herkesin desteği cidden gerekli. Sonuçta bu bir halk oylaması 🙂

 3. Fazlasıyla hakettiğiniz bir ödül.

  Daha büyük ödülllerde de sizi görmekten mutluluk duyacağım. 2004’den beri sıkı takipçinizim. Tebrikler diler başarılarınızın devamını dilerim. nakkaşrumi

 4. Mail’inizi yeni aldım ve hemen oyumu kullandım.
  İçerikteki özgünlük anlamında hâlâ eşiniz yok.
  Uzak ara birinci olacağınızdan eminim.
  Kendinize iyi bakın…

 5. BÖ’de kültür sanat kategorisi diye bir şey göremedim. Bu nedenle 3. adıma geçip dediğiniz şekilde oy verdim. Başarılar.

 6. Arkadaşlar herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Oylamada en son baktığımda 3. sıradaydık. Blog Ödülleri komitesi oyları dijital bir denetimden geçirerek hileli, hatalı oyları eleyecek. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

  Tören ve blog konferansı 2 Mayıs 2009’da olacak. İzlenimlerimi aktarmaya çalışacağım.

 7. Birinci olan siteye baktım az önce.
  İşin açığı birinci olduğu kategoriyle içeriği arasındaki bağlantıyı anlayabildiğimi söyleyemeyeceğim.
  Akıllarına gelen hemen her kavram üzerinden madde madde geyik yapmışlar.
  Kavram bol, geyik potansiyelimiz de sınırsız olunca sayfaları doldurmakta sıkıntı çekmemişler, çekmezlerde.

  Sizinkiyle kıyasladığımda sitenin bir tek olumlu tarafı var. ( Bu da naçizane eleştirimdir, kabul buyurursanız.)

  Site arayüzü ( sanırım böyle deniyor, yanlışsa lütfen düzeltin) GTİ’ye göre daha sade.
  Ana sayfada çok fazla resim, yazı, grafik vs. olması, hem yoruyor hem de ürkütüyor ziyaretçiyi.
  Neye bakacağını, nerden başlayacağını şaşırıyor insan.
  Daha sade bir ana sayfa daha zarif, daha anlaşılır, daha çekici olur kanısındayım.
  Herşeye rağmen hakkınız olan birinciliği kaptırdığınız sitenin sizinkinden tek fazlalığının bu olduğunu düşünüyorum.

  Yeni yazılarınızı merakla bekliyorum.

  Kendinize iyi bakın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı