Bilgisayar ve WebBlogküre - Sosyal Medya

Güle Güle Mehmet Doğan Ya da Altı Üstü Tasarım

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

(Sonradan Edit: Yıllar sonra yazmaya tekrar başladı Mehmet Doğan. Aşağıdaki yazı, yazmayı bıraktığını açıkladığında bize kazandırdıklarını ve yazdıklarını neden sevdiğimizi anlatıyor.)
Bugün bayağıdır tahmin ettiğim ama yine de çok üzülmekten kendimi alamadığım bir yazıyı okudum. Türkiye Webinde saygıyla anılan, bir Altın Örümcek ödülü kazanan, “Teknoloji Kimin Umurunda” kitabını yazan Mehmet Doğan, şu sözlerle bize veda ediyordu.

gulegulemehmet Türkiye Webinde saygıyla anılan,  Altın Örümcek ödülü kazanan sitesi ve  "Teknoloji Kimin Umurunda" kitabını yazan Mehmet Doğan, şu sözlerle bize veda ediyordu. Türkiye Webinde saygıyla anılan,  Altın Örümcek ödülü kazanan sitesi ve  "Teknoloji Kimin Umurunda" kitabını yazan Mehmet Doğan, şu sözlerle bize veda ediyordu.

Çok üzgünüm. Üzüntümün sebeplerini onun yaptığı gibi adım adım yazayım.

1 ) İyi adamdı. Aile babasıydı. İki kızına duyduğu sevgi gibi okuyucusuna sahip çıkardı.

2 ) Zeki adamdı, bunu yorumlarında görebilirsiniz.

3 ) Çok kültürlü bir yazardı. Diyebilirim ki teknolojinin ve web tasarımın Sunay Akın’ıydı. Her yazısını nefes nefese okur tartışırdık.

4 ) Alçakgönüllüydü. Asla, “Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” demedi. Oysa çok eğitimli ve önce Kanada’da şimdi Dubai’de büyük işlerle meşguldü.

5 ) Tasarım, ergonomi, engelliler için uyum, teknolojinin gelişimi ve planlama gibi sayısız ilkeyi Türk toplumuna sevdirdi.

6 ) Modern CSS kodlama ve web tasarımcıların dikkat etmesi gereken unsurları muhteşem anlattı ve dikkatlerini çekti. Bu sayede sizler şimdi daha güzel web siteleri görüyorsunuz.

7 ) Hayırseverdi. Yazdığı “Teknoloji Kimin Umurunda” kitabının ilk sayfalarını yorum yazanlara ayırdı. “Siz olmazsanız yapamazdım” dedi. Kazancını Kızılay’a bıraktı. Yine de parası olamayanlar da okusun diye bölüm bölüm sitesine koydu. Okuyucuların hep gönlünü kazandı.

8 ) Kimseye “Bana link verin, benden bahsedin” demedi. Ama ben de dahil binlerce blog ondan bahsetti ve sitesine bağlantı verdi.

9 ) Harika bir fotoğraf yarışması başlattı. Ben de çok eğlenerek katıldım.

Tüm bunları unutmayacağım. Tekrar ediyorum çok üzgünüm. Kendisini forum.zoque.net‘ten avatarının ne güzel tasarlandığını düşündüğümden beridir takip ediyorum. Onu çok iyi anlıyorum.

Şu anda yazmaya devam ediyorum. Ancak bir gün, hepimizin vedalaşacağını anlıyorum.

Umarım hayat bir yerlerde karşılaştırır.

Güle güle Mehmet, hem kendim, hem ülkemiz adına sana çok teşekkür ederim. Emeklerin için minnettarız.

Altı Üstü Tasarım
http://www.altiustutasarim.com/

Teknoloji Kimin Umurunda
http://www.altiustutasarim.com/tku/

Kitabı webden satın almak için:
http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=MFHWABNA3K2KCIBNDV95

Halen yayında olan yazı arşivi
http://www.altiustutasarim.com/arsiv.php

Aşağıdaki fotoğrafı çekip yazar Mehmet Doğan’a yollamıştım. O sırada Lego Takım koçluğu yapıyordum.
Tarih: 31 Mayıs 2006

Programlama yapılan robotu kitap tutucu aparatla çekmiştim.

İsmi de “Dünyanın en pahalı ve teknolojik kitap tutacağı”

www.altiustutasarim.com 2016-01-26 14-04-57
“Dünyanın en pahalı ve en teknolojik kitap tutacağı.”
Fotoğraf Süleyman SÖNMEZ (c) Model:Robot RCX ve Teknoloji Kimin Umurunda Kitabı
Mehmet Doğan’ın zamanında açtığı bitmiş yarışma: http://www.altiustutasarim.com/arsiv/2006/05/ipod_yarismasi.php

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler
STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl. STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl.

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

7 Yorum

  1. “Engelli Siteler” yazısı vasıtasıyla kendisiyle tanışma şansını yakalamıştım. Kitabı çıkar çıkmaz ilk alanlardanım. Gerçekten çok iyi yerlere geleceği konusunda herhangi bir kaygım yok. Tek üzüntüm bunları sonradan duyacak olmamız. Umarım son yazısında “başka platform” olarak belirttiği bir oluşum yakın zamanda çıkar, biz de kendisinin yazılarına kavuşuruz.

  2. Okan Bey zamanında web tasarımcılar engellilere uygun web tasarım hakkında çok tartışmıştık. Mehmet’in yazısı o zaman da güzel referanstı halen de öyle.

    Eda Hanım ben de, en son Dubai’de olduğunu okudum. Sanırım işleri çok yoğun ve ailesine de zaman ayırmak istiyor. Bizleri düşünün kaç saatimiz webde geçiyor. Bir yerde kararını çok haklı buluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı