Gerçekte Ne arıyorsunuz İddea mı İddaa mı?

Geçen ay Türkiye web’de Google kullanarak neler aramış diye baktığımızda daha önce yazdığım konudan çok da farklı olmayan bir tablo karşımızda. Zamanımızı oyunla, kumarla, hayat derdi ve adresini ezberlemeyi başaramadığımız 3 gazetemizin adıyla geçiriyoruz.

Lütfen önce bir tıklayalım sonra okumaya devam edelim. (Not: Bu yazı yazıldığında görülen durumdur. Siz şu an tıkladığınızda aranan kelimeler değişmiş olabilir)
http://www.google.com.tr/press/intl-zeitgeist.html#tr

Bari yazayım şu üç gazeteyi. (Biliyorum siz adresleri biliyorsunuz, bu bilmeyenler için)
Hürriyet -> http://www.hurriyet.com.tr/, Milliyet -> http://www.milliyet.com.tr/ , Sabah -> http://www.sabah.com.tr/

Ah ama beni güldüren müthiş bir sonuçta var. Dikkatli bakın. Ne aramışız? Gözünüzün önüne getirin. Milyonlarca arama arasında ilk 10 da.

Tüm Türkiye iddea aramış. İyi de bu nedir? Yanlış yazıyoruz mirim yanlış. Hem de milyonlarcamız yanlış yazıyor. Doğrusu bu http://www.iddaa.com/ yani iddaa . Buraya yazıyorum diye destekliyorum sanmayın. Keyfine oynamak neyse de geleceğini şans oyunlarına indexlemek bir toplumun çöküşünün resmi belgesidir. Çalışmaktan, alın terinden, “Bak ben bunu başardım, insanlık sofrasına ben de bunu koydum” demekten vaz geçmiş, tek derdi köşeyi dönmek tek umudu bir şeyleri tutturmak olan bir toplumun en kesin analizidir.

Üstelik Mirim, iddea (!) öyle yazılmaz!

PAYLAŞ: