z_ARŞİV YAZILAR

Gerçekte Ne arıyorsunuz İddea mı İddaa mı?

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Geçen ay Türkiye web’de Google kullanarak neler aramış diye baktığımızda daha önce yazdığım konudan çok da farklı olmayan bir tablo karşımızda. Zamanımızı oyunla, kumarla, hayat derdi ve adresini ezberlemeyi başaramadığımız 3 gazetemizin adıyla geçiriyoruz.

Lütfen önce bir tıklayalım sonra okumaya devam edelim. (Not: Bu yazı yazıldığında görülen durumdur. Siz şu an tıkladığınızda aranan kelimeler değişmiş olabilir)
http://www.google.com.tr/press/intl-zeitgeist.html#tr

Bari yazayım şu üç gazeteyi. (Biliyorum siz adresleri biliyorsunuz, bu bilmeyenler için)
Hürriyet -> http://www.hurriyet.com.tr/, Milliyet -> http://www.milliyet.com.tr/ , Sabah -> http://www.sabah.com.tr/

Ah ama beni güldüren müthiş bir sonuçta var. Dikkatli bakın. Ne aramışız? Gözünüzün önüne getirin. Milyonlarca arama arasında ilk 10 da.

Tüm Türkiye iddea aramış. İyi de bu nedir? Yanlış yazıyoruz mirim yanlış. Hem de milyonlarcamız yanlış yazıyor. Doğrusu bu http://www.iddaa.com/ yani iddaa . Buraya yazıyorum diye destekliyorum sanmayın. Keyfine oynamak neyse de geleceğini şans oyunlarına indexlemek bir toplumun çöküşünün resmi belgesidir. Çalışmaktan, alın terinden, “Bak ben bunu başardım, insanlık sofrasına ben de bunu koydum” demekten vaz geçmiş, tek derdi köşeyi dönmek tek umudu bir şeyleri tutturmak olan bir toplumun en kesin analizidir.

Üstelik Mirim, iddea (!) öyle yazılmaz!

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

2 Yorum

  1. Benimde bu konuda duyarlılığım hat safhada, yazım kısmında değil ama Türkiyede iken ağzına kadar dolu, kapısında girmek için sırada bekleyen insaları gördükçe içim burkularak sizinle aynı şeyleri düşünüyordum. Bir şey üretmeyim, gelişmeyim, raht edeyim, hep rahat olayım, yazık çok yazık. Yazınızdan ne kadar sonra çıktı bilmiyorum tv deki varmısın..musun adlı adını bile tam telafuz etmeyi kendime yakıştıramadığım, gereksizmi gereksiz, bomboş bir program var artık işin üzücü tarafıda en çok arananlar listesinde olan ”iddea” gibi, en çok seyredilenlerde yukarılardan hiç inmemesi ve zaten eğitimsiz halkımızında akşamları en kıymetli vakitlerini bedavaya, üstüne birde reklam izlettirerek almaları. Yazık çook yazık, gerçekten sindiremiyorum Osmanlı nın torunları bu hallere düşmemeliydi, düşürülmemeliydi reva değil bu.

    not: zeitgeist listeden Türkiye yi kaldırmış, bi aksilik mi var yoksa, tamamenmi kaldırdı acaba ? Bilginiz var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı