Bilgisayar ve WebEğlenceSinema-Dizi

Film Fragmanlarını İzlemek İçin Apple Trailers

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Daha vizyona girmemiş hatta belki de Türkiye’de girmeyecek filmlerden haberdar olmak da görmek de kolay değil. Adını bildiğimiz Türk sinema sitelerini sürekli takip etmeniz gerekir. Pekiyi, gelin sizinle bu işin kaynağına gidelim mi? Yüksek kalitede bant genişliğiniz var ve HD süper kaliteli izlemek istiyorsanız veya bantgenişliğinizi kotanızı tüketmeyecek şekilde düşük kalitede izlemek istiyorsanız en güzel bakılacak yer Apple Trailers.

applefilmfragmanlari.jpg  
http://www.apple.com/trailers/ adresine girdiğinizde bayağı uzun bir liste çıkıyor. Bir sürü filmin bazen birden fazla fragmanı.

En üsttekiler en yeni gelecek olan filmler , altlarında HD yazanlar High Definition film fragmanları. Bu biliyorsunuz artık tüm TVlerde gördüğümüz yüksek netlikte bir yayın standardı. Eski tabirle “cam gibi” 🙂 teknik tabirle klasik DVD’den katlarca net.

Peki IPOD’unuz varsa ve fragmanları orada izlemek istiyorsanız? Bu seçeneğiniz de var.

Bütün bunları yapabilmek için öncelikle bilgisayarınıza ücretsiz olan Quicktime eklentisini / pluginini indirip yüklemelisiniz.
http://www.apple.com/quicktime/download/ adresine girdiğinizde size sorar Itunes da birikte indirecekmisiniz? getquicktime.jpgSiz bilirsiniz ama IPOD’la bağlantılı bir yazılım olan Itunes’u indirmeniz şart değil. Diğer sadece Quictime seçeneği işinizi görür. Yükleme tamamlandığında kullandığınız web browser mesela Internet Explorer veya Firefox bu filmleri izletebilir hale geliyor.

Quicktime bir web standardıdır. Kullanıldığı diğer bir alan 3D uygulamalardır. Örneğin sanal geziler (Virtual Tour)
İşte size Louvre Müzesi’ni sanal gezme imkanı. Kendisini gezmeden önce şöylece bir bakmak, orada planlı bir gezi imkanı sunar.

http://www.louvre.fr/llv/musee/visite_virtuelle.jsp?bmLocale=en  (sağdaki yerleri seçin farklı galerileri gezin. Açılan sayfada Activex denetimine izin vermeyi unutmayın. Gelen görüntüde mousenuzu kaydırın.)

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı