Film Fragmanlarını İzlemek İçin Apple Trailers

Daha vizyona girmemiş hatta belki de Türkiye’de girmeyecek filmlerden haberdar olmak da görmek de kolay değil. Adını bildiğimiz Türk sinema sitelerini sürekli takip etmeniz gerekir. Pekiyi, gelin sizinle bu işin kaynağına gidelim mi? Yüksek kalitede bant genişliğiniz var ve HD süper kaliteli izlemek istiyorsanız veya bantgenişliğinizi kotanızı tüketmeyecek şekilde düşük kalitede izlemek istiyorsanız en güzel bakılacak yer Apple Trailers.

applefilmfragmanlari.jpg  
http://www.apple.com/trailers/ adresine girdiğinizde bayağı uzun bir liste çıkıyor. Bir sürü filmin bazen birden fazla fragmanı.

En üsttekiler en yeni gelecek olan filmler , altlarında HD yazanlar High Definition film fragmanları. Bu biliyorsunuz artık tüm TVlerde gördüğümüz yüksek netlikte bir yayın standardı. Eski tabirle “cam gibi” 🙂 teknik tabirle klasik DVD’den katlarca net.

Peki IPOD’unuz varsa ve fragmanları orada izlemek istiyorsanız? Bu seçeneğiniz de var.

Bütün bunları yapabilmek için öncelikle bilgisayarınıza ücretsiz olan Quicktime eklentisini / pluginini indirip yüklemelisiniz.
http://www.apple.com/quicktime/download/ adresine girdiğinizde size sorar Itunes da birikte indirecekmisiniz? getquicktime.jpgSiz bilirsiniz ama IPOD’la bağlantılı bir yazılım olan Itunes’u indirmeniz şart değil. Diğer sadece Quictime seçeneği işinizi görür. Yükleme tamamlandığında kullandığınız web browser mesela Internet Explorer veya Firefox bu filmleri izletebilir hale geliyor.

Quicktime bir web standardıdır. Kullanıldığı diğer bir alan 3D uygulamalardır. Örneğin sanal geziler (Virtual Tour)
İşte size Louvre Müzesi’ni sanal gezme imkanı. Kendisini gezmeden önce şöylece bir bakmak, orada planlı bir gezi imkanı sunar.

http://www.louvre.fr/llv/musee/visite_virtuelle.jsp?bmLocale=en  (sağdaki yerleri seçin farklı galerileri gezin. Açılan sayfada Activex denetimine izin vermeyi unutmayın. Gelen görüntüde mousenuzu kaydırın.)

PAYLAŞ: