Bilgisayar ve WebGünlük Yaşam

File Rescue Plus / Silinenleri Kurtaran Program / Hukuk Delillerinde Silinen Dosyalar

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Eyvah fotoğraf makinemizden bir resim sildik, veya bilgisayardan bir dosya sildik ne olacak şimdi?
File Rescue Plus çok faydalı bir program.

Silinen datayı/dosyayı, harddisklerden, dijital fotoğraf makinelerinden, floppy disketlerden, Jazz sürücülerinden, Flash Medyalardan, SmartMedyalardan ve diğer ortamlardan kurtarabiliyor.

 
filerescue Başka ne olabilirdi? Bir bakalım aynı işi yapan ve aynı ayarda ücretsiz bir yazılım var mı? Başka ne olabilirdi? Bir bakalım aynı işi yapan ve aynı ayarda ücretsiz bir yazılım var mı?
File-Rescue Plus format sonrası silinmiş dosyalardan, boşaltılan geri dönüşüm kutusunda yok olan dosyalara kadar kurtarıyor.
 
Eğlenceli bir anekdot: 
Microsoft’un büyük bir müdürü bu programdan bihaber.

Google’a transfer olurken yaptığı görüşmeleri silmiş sonra çöp kutusunu boşaltmış. Ama gelgelelim kimin sahasında oynuyorsun demezler mi adama 🙂 Silinen dosya geri getirilip delil olarak mahkemeye sunulmuş ve o müdürün aslında şirketin bazı ticari sırlarını taşıdığı öne sürülerek itiraz edilmiş.
 
Görüyor musunuz File Rescue’yu? Tabii Microsoft’un kendi araçları olduğu muhakkak. Ama olayın bir diğer yönü suç işlenen her bilgisayarın çok güzel bir delil olduğudur. Türkiye’de de pek çok olayda kullanılmış bir metottur bu.
 
http://www.softwareshelf.co.uk/files/products.asp?ID=11
http://www.pcworld.com/downloads/file_description/0,fid,23201,00.asp
 

BU YAZI DA İLGİNİZİ ÇEKECEKTİR:
Eski Bilgisayarınızı Satarken Hangi Gizli Bilgilerinizi Hediye Ediyorsunuz?
http://www.gunesintamicinde.com/eski-bilgisayarinizi-satarken-hangi-gizli-bilgilerinizi-hediye-ediyorsunuz/
 
 

PROGRAMIN ÜCRETSİZ ALTERNATİFLERİ

Başka ne olabilirdi? Bir bakalım aynı işi yapan ve aynı ayarda ücretsiz bir yazılım var mı?

www.download.com sitesine girip arayalım. File undelete diyerek aradığımızda gelen programlardan sadece Free / ücretsiz olanları işaretlediğimizde karşımıza şu güzel seçenekler geliyor.

FreeUndelete 2

Get it from CNET Download.com!

Undelete Plus 2.71

Get it from CNET Download.com!

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

2 Yorum

 1. Sevgili arkadaşım, programı okuyunca çok hoşuma gitti. Fakat bu program key istiyor. Ne deneme sürümü var ne de başka bir şey. Zaten bir takım forum gibi bir sistemi doldurmayınca programı indiremiyorsun o kadar çabadan sonra da key istediğini görünce insanın biraz zoruna gidiyor. Eğer keyleri biliyorsanız koyun lütfen. iyi günler.

 2. @Kenan Bey merhaba,

  Güzel bir konuya temas etmişsiniz. Birer birer açıklayayım. Lokantaya gidiyorsunuz. Yemek yedikten sonra garson geliyor masanıza hesabınızı bırakıyor. Para ya da kartla ödemenizi yapıyorsunuz.

  Bu süreç sırasında lokantadan süratle kaçmıyorsunuz. Gelen garsonu dövmüyorsunuz. Hatta zaman harcayıp, neler ne kadar yazılmış inceliyorsunuz. Bunlar çok normal.

  Sonra yine bir grup insanın ciddi anlamda hayatlarını akıtarak çabalarıyla ortaya koyduğu, gerçekten işe yarar bir yazılıma çok ufak bir ücret ödemeyi kabul etmediğiniz gibi sizi o lokantayı tavsiye edene “çok kırıldım bu lokantada benden para almak istiyorlar” diyorsunuz :)))

  Bilmem benzetmemi düşündünüz mü? Demek ki doğru soru ve talep bu değil.

  Başka ne olabilirdi? Bir bakalım aynı işi yapan ve aynı ayarda ücretsiz bir yazılım var mı?

  http://www.download.com sitesine girip arayalım. File undelete diyerek aradığımızda gelen programlardan sadece Free / ücretsiz olanları işaretlediğimizde karşımıza şu güzel seçenekler geliyor.

  FreeUndelete 2
  Get it from CNET Download.com!

  Undelete Plus 2.71
  Get it from CNET Download.com!

  Bu iki programı da yazıma ekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı