EBAY Türkiye’de Gittigidiyor’la Anlaştı.

“Muhteşem bir haber! Türkiye online ticareti için müthiş bir başlangıç. Artık Türk insanı dünyaya satış yapabilecek. Daha önce ünlü dünya online ticaret sitesi Ebay’den alışveriş yapabiliyorduk. Tabii başlıbaşına bir maceraydı. Ödeme sistemi olarak kredi kartlarına alternatif denebilecek olan Paypal hesaplarımızda bazılarımızın var. Ancak Paypal’de Türkiye’ye tam destek vermiyordu. Uzun lafın kısası alabiliyorduk ama satamıyorduk. Şimdi bu yeni gelişmeyle Türkiye için çok ciddi bir ihracat potansiyeli doğdu. Sakın hafife alma hatasına düşmeyin. Dükkandaki kadar malı Ebay’da satan yüzbinlerce tüccar var.”

ebaygeldi.jpg

Çok sevindim hem kendi adıma, hem ülkem adına. Şimdi düşünelim onlarda olmayan neler satabiliriz. Nasıl yollarız.

Önemli Not: Asla ama asla hata ve hile yapmayın. Sistem dürüstlük üzerine kurulu ve buna uymayan sonradan çok pişman oluyor.

Aşağıda tam metni gittigidiyor.com‘dan buraya aktarıyorum.

“Sevgili Türkiye,
Sevgili GittiGidiyor Kullanıcıları,

Bugün tarihi bir gün. Sadece bizler için değil, Türk İnternet sektörü için de çok önemli bir dönüm noktası. Dünyanın en büyük haber ajansları tarafından yapılan haberler, bir Türk İnternet markasını, Amerika’dan Çin’e 1 milyar insana duyurdu. Biz de sizlere bu haberi vermenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.

Dünyanın en büyük online alışveriş platformu eBay, GittiGidiyor’a ortak oldu!

Bu ortaklıkla, global bir internet markası tarihte ilk kez bir Türk şirketiyle işbirliği içine girdi.

eBay’in GittiGidiyor’a ve Türkiye’ye olan güveninin, dünyanın diğer büyük internet şirketlerinin de sektörümüze ve ülkemize yatırım kararlarını hızlandıracağına inanıyoruz.

Bugüne kadar çeşitli ülkelerde satın alımlar ve ortaklıklar gerçekleştiren eBay ile yaptığımız ortaklık sayesinde, Türkiye’nin gelişmekte olan piyasalara has özellikleri ve GittiGidiyor’un eBay’den farklı alışveriş mekanizmasını dünyadaki benzer pazarlarla paylaşabilme fırsatını yakalıyoruz. Dahası, eBay, GittiGidiyor sayesinde, 36 ülkede edindiği bilgisi ve tecrübesini Türk internet sektörüne aktaracak.

Sektörümüzün gelişimine 7 yıldır aralıksız geceli gündüzlü çalışarak maksimum desteği vermeye çalıştık. Beş kişi olarak çıktığımız bu yolda, bugün 80’i aşan çalışma arkadaşlarımızla ilk günkü heyecanı taşıyoruz.

Heyecanımızın kaynağı, her ay GittiGidiyor’u ziyaret eden 4,5 milyona ulaşmış siz değerli kullanıcılarımızın bize olan güveni ve desteğidir. Bu güven ve destek, dünyanın Türk internetine bakışını değiştirdi. Geldiğimiz nokta bizim kadar sizin de başarınız.

GittiGidiyor’u daha iyi noktalara taşıyabilmek ve 50 bini aşkın satıcımıza ve Türk internetine daha fazla kaynak sağlayabilmek için yeni ortağımızla beraber etkin şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

Bu ortaklığın, ülkemiz için, GittiGidiyor için ve siz değerli kullanıcılarımız için hayırlı olması dileğiyle.

Saygılarımızla,
Kurucu Ortaklar & İcra Kurulu

Kaynakça:
gittigidiyor.com
http://investor.ebay.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=240496

PAYLAŞ: