Sinema-Dizi

Cennetin Krallığı | Kingdom of Heaven

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Dün eşimle izledik. Sinemaya giderken arkadaşlarımın övgüleri kulaklarımdaydı. En ufak özet bile okumadan ve dinlemeden gittiğimiz film, sarsıcı bir öyküyü güçlü bir senaryo ve tarihi doku eşliğinde sunuyordu. En güzeli gereksiz kahramanlıklar, abartılı sahneler ve efektler uçuşmuyor. Her yer bilgisayar efekti dolu ama son derece doğal.

Kingdom of Heaven2 Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi. Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi.

Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus’e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi.
Savaş sahneleri kadar hoşgörü, barışın zorunluluğu, insanın Tanrıyı arayışında doğrularını sorgulayışı.
Unutulmaz diyaloglar var filmde bir kaçı ruhuma işledi.

“Bir Kral bir adamın yerini değiştirebilir. Ama o adamın ruh kendisine aittir. Bir gün Tanrı’nın karşısına çıktığında bana şunu emrettiler onun için yaptım diyemezsin…”
İnsanların gerçek vicdan duygusuyla yol alması için müthiş bir yol göstericiydi.

Başrollerde Yüzüklerin Efendisi’nde sarışın elf okçu olarak gördüğümüz Orlando Bloom nalbant Balian rolünü oynuyor. Eva Green güzel Prenses Sybilla rolünde. Yönetmen Ridley Scott
Film bence vaat ettiği herşeyi veriyor. Başarılı ve olabildiğince dürüst bir yaklaşım. Dilerim filmin Papa tarafından aforoz edileceği sadece bir söylenti olarak kalır.

Filmin orijinal sitesi ve kaynaklar:

http://www.cnnturk.com.tr/KULTUR_SANAT/SINEMA/haber_detay.asp?PID=114&HID=1&haberID=94396

afiscennetinkralligi Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi. Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi.Kingdom of Heaven1 Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi. Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi.Kingdom of Heaven3 Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi. Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi.Kingdom of Heaven4 Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi. Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi.Kingdom of Heaven5 Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi. Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi.Kingdom of Heaven6 Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi. Filmin teması Kutsal Topraklar olarak görülen 3 semavi dinin de sahip olmak için binlerce yıldır savaştığı Kudus'e düzenlenen Haçlı Seferleri ve karşılarında savaşan Selahaddin Eyyubi.

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı