Photoshop

Brad Pitt’i Nasıl Yamulttum?

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

bradpittiyamult

“Bak!” dedim “Bired”, “Efelenme Bired, Yapma Bired”. Dinlemedi. İşte sonucu. 🙂

Çalışma nasıl yapıldı?

 1. İlk önce Photoshop gerekiyor. Photoshopla bu işi yapmak keyifli ve kolay 🙂
 2. Google’a girip Brad Pitt arayın görsellerde.
  brad_pitt
 3. Diyelim ki bir yüz fotoğrafı buldunuz. Kopyalayın. Photoshop’da “File” menüsünde “New” deyince yeni bir dosya açılacak.
 4. İsterseniz resim küçükse, biraz büyütelim. “Image” menüsü “image size” ile yeni boyutlarını verin.
 5. Şimdi hazırız. Mucizevi eğlence menüsüne girebiliriz. Filter menüsüde Liquify
 6. Karşımıza gelen ekranda soldaki araçlar, yüzün parçalarını tutup çekmemizi, büyütmemizi küçültmemiz ve tekrar eski haline getirmeye, dalgalandırmaya, ayna görüntüsü oluşturmaya yarıyor.
  bradayarlar
 7. Sağdaki bölümde ise seçtiğimiz aracın ayarları ile diyelim fırça büyüklüğü ile oynuyoruz.
 8. Bu bölümde bol bol deneme yaparak gözleri Japon animelerindeki gibi büyütebilir, patlıcan burunlar ya da hokka burunlar, sivri çeneler, kepçe kulaklar yapabilirsiniz.
 9. Burada kişiyi yeterince yamulttuğunuza emin olunca ! tamam deyip çıkın.
 10. Şimdi morluklar için üste bir katman / layer açın. Layer paletinde çöp kutusunun hemen yanında göreceksiniz.
 11. Bu katmanın ayarlarını Overlay olarak değiştirin. Yine layer paletinde Normal yazan yere tıklayınca göreceksiniz.
 12. Yüzdeki morluklar için kırmızı renk seçin bir fırça seçin ve üstte fırçayı arkasında iz bırakan bir alt fırça olarak belirleyin.
 13. İstediğiniz yerleri boyayın.  Bitince Ctrl ve U harfine basarak açılan kutuda sağ alttaki Colorizeyi seçin ve üç sürgü ile oynayıp tam istediğini renk ve tonda izler elde edin.
 14. İzlerin morarmış havası vermesi için Burn tool ile üzerinden geçin. Burn tool araç kutusunda ve Dodge Tool’u basılı tutunca göreceksiniz.
 15. Gözlere ek bir parlaklık vermek için Dodge tool ile gözler ve dişleri parlatın.
 16. Artık iş kaydetmeye kaldı.  Önce .psd formatında kaydedin ileride değişiklik yapabilmeniz için bu gerekli. Bir de arkadaşlarınıza yollamak için File menüsünden Save for Web seçin. JPEG formatlı resimi e-maille yollamanız veya her bilgisayarda açmanız kolay olacaktır.
 17. Son olarak amman diyeyim amman Türkiye’den kimsenin fotosuyla oynamayın dava açıyorlar, kınıyorlar. Tahammül sınırları dar bir toplum olma yolunda olduğumuzdan bobiler.örg dışında bir yere de yollamayın 🙂

bradson2

Sonradan Not: Adam yalnız kalmasın diye Angelina’yı da yanına yolladım 🙂

angelina1

Sonradan Not: Adamın benden çektiği nedir bilmem? Sağlam bir dayaktan sonrasına çevirdim. 🙂
bradsopa

bradarmutkafa

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

24 Yorum

 1. Selam çok güzel olmuş. Ben de yapmak istiyorum. Biraz yardımcı olur musunuz? Photoshop’u nasıl indirebilirim acaba?

 2. Bir insan Photoshop sayesinde karizmasını işte böyle kaybedebilir… Elinize sağlık Süleyman hocam 🙂

 3. Doğan, http://www.adobe.com ‘a gidip üye olarak Download bölümünden deneme sürümünü indirebilirsin. Türkiye’de bilgisayar firmalarından satın alabilirsin. (Mesajınızda gerçi bunun dışında bir anlam yok ama başka yorum yazacaklar için şimdiden ekleyeyim. Photoshop’u korsan vb. indirme önermem teknik ve hukuken mümkün değildir. Emeğe saygı ;))

 4. Brad Pitt’i kaplana da çevirdim. Buraya eklemedim. Ayrı bir konuda anlatmak istiyorum. Genetik yapısı değişmiş melez canlıların portreleri nasıl yapılır? 🙂

 5. Bir hafta boyunca herifi Photoshop’la döve döve bir hal oldum. Meğer adam haketmiş! Sen kalk Angelina dururken bebek bakıcısına masaj yap ha! Tokadı da yemiş. Altıncı his midir nedir bilmem masajcılar ayağınızı denk alın! Kimi Photoshop da yamultsam zaten bir yamuğu olduğu ortaya çıkıyor 🙂 Bir de ne istiyorsun Brad’den diyenler vardı. Nerede onlar! Dur şu haberin linkini de ekleyeyim. http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=21211&p=11&rid=2369&hid=11237560

 6. Brad Pitt. You’re my much loved actor since I saw you in “Legend of the Falls” in the theater in 1994. Since Oct. 2007, I’ve convinced that you’re my favorite actor for the rest of my life. I thought you should’ve won an Oscar for playing Tristan in “Legend of the Falls”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı