BLOG KARDEŞLİĞİ

Evet, sonunda güzel bir oluşuma üye olduk hep beraber.
Türkiye’de blog yazımı nispeten yeni. Halen gazeteciler günlük tutmakla karıştırıyorlar. Henüz kamuoyu blog kavramını tanımadı. Bizler nispeten öncüleriz. Daha önceki sitelerimde daha formal yapılarda yazdığım yazılar, örneğin www.mihrace.net gibi, ansiklopedi, web, insanlarla görüşmeler ve yoğun çalışmalarla oluşuyordu. Her biri bir başvuru kaynağı niteliğinde yazılar çıktı ortaya. Web aramalarında güçlü bir şekilde Türkçe içeriğe destek oluyorlar. Ancak blog sayfamla artık daha hızlı ve kestirme bilgi verebiliyor, daha sıcak bir dille sizlerle iletişime geçebiliyorum. Ayrıca büyük bir komünitenin parçasıyım.

Türkiye blog sitelerini birleştiren bir çatı olmak amacıyla yola çıktı BLOG KARDEŞLİĞİ de Hürriyet gazetesi haftasonu grupla bir röportaj yaptı. Bir baktım çoğunu birebir tanıyorum aynı camianın insanlarıyız. Böylece sitemi keyifle sistemlerine kaydettirdim. Az bir zaman sonra beta yayın sonra erecek ve Türk blog siteler birleşecek. Ayrıca RSS takibi için de güzel bir merkez olacak.

Hepimize başarılar diliyorum. Internet’i saçma ve doymaz cinsellik, şiddet ve gereksiz içerikten kurtarmanın tek yolu okunmaya görülmeye değer siteler yaratmaktır. Para da kazanmıyoruz, ün de, şan da. Bir tek insanın faydalanması ve dostluğu güzel dileği bize yetiyor. Sanırım bu güzelliği görmek çağın yeni dinamiklerini ve kişisel medya kavramını kavramakta anahtar yol tutuyor.

http://www.blogkardesligi.com/
http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~227@nvid~577060,00.asp
http://www.unbf.ca/altiustu/arsiv/2005/05/blog_kardesligi.php
http://www.portakalagaci.com/oburcuk/2005/05/portakal_aac_hr.html

PAYLAŞ: