Bilgi Nedir?

Gerçeği tanımlayan evreni tanımlar. Evreni tanımlayan yaşamı tanımlar. Yaşamı tanımlayan kendisini tanımlar.
Bilgi iki farklı tarzda varolur ve yayılır.

Saklayıcı akıllardan, saklayıcı akıllara ve bu akılların bulduğu her çeşit ortamdan diğerine oradan da saklayıcı akıllara.

Ama bilgi canlıdır. Kendisini saklayacak kabı değiştirir. Aynı zamanda ondan da etkilenerek tekrar hareket eder. Dolayısıyla ben okur geçerim diyemezsiniz. Okuduğunuzla değişir ve sonraki bilgiye akarsınız. Olağanüstü akışkan bir görüntüdür bu. Büyük akan bir deniz kabaran, canlıdan canlıya sıçrayan zamandan zamana geçen ve her şeyi içeren.

Ancak tek bilgi kaynağı saklayıcı akıl değildir. Uzay asla unutmaz. Formun atom altı düzeyden makro düzeye kadar olası tüm şekillenişleri ve şekillenecekleri yokluk potansiyeli tarafından varedilmiş ve edilecektir.

Dolayısıyla ikinci metotta bilgi saklanmaz. Hep vardır. İnsan herşeyi bilir, o bütün isimleri bildiği için herşeyden üstündür herkesin saygıyla önünde eğildiğidir. Tüm isimleri bilen herşeyi bilir. Oysa insan aşağıdır da büyük bir hileyle küçük zihni keşfetmiş ve versiyonlarla yükselen ben öğreniyorum aklında yaşamayı tercih etmiştir.

Bunu anlayan gerçeği tanımlar. Gerçeği tanımlayan evreni tanımlar. Evreni tanımlayan yaşamı tanımlar. Yaşamı tanımlayan kendisini tanımlar.

PAYLAŞ: