Bilim ve TeknolojiEğitimOyun

Beyin Kutusu | Brain Box

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Bugün güzel bir elektronik eğitim seti gördüm. Elektrik ve elektroniğin anlaşılması için devre, anahtar, lehim, havya, transistör gibi bir çok kavramı ve nesneyi bilmek gerekir. Yaşadığımız dünyada elektronik cihazlar baskı devrelerde canlanmış gibidir.

brainbox.jpg

Bir çocuğa hediye almak istiyorsanız, ona dünyaya yeni bir bakış açısı hediye etmek en güzel hediyedir bence. Gördüğüm setin özelliği, devre kurmayı, lego tarzı tak çıkar parçalarla yapmayı sağlamasında yatıyordu. Bir devreyi tamamlayacak  anahtar; dokunma, manyetik alan, ses, ışık gibi uyaranlarla çalışabilir. Bu şekilde yüz seksensekiz deney bu setle gerçekleştirilebilir.

Hediye almak için enteresan bir şey arayanlara öneririm.

Brain Box 188
Brain Box 188 is an educational electronic kit for children ages 7 and up. Brain Box 188 is designed to teach children the principles of electronics with fun. The easy-to-handle components snap together to create up to 188 circuits. All wires are secured within the plastic shell so that the kit is safe and easy to operate. The circuits are activated by moisture(water), touch, light, sound, and magnets, resulting in flashing lights, a spinning fan, a flying saucer and a variety of sound effects, etc.

Online incelemek için link (Ürün büyük kırtasiyelerde de bulunuyor)
http://www.oyuncax.com/pinfo.asp?pid=2858

http://www.active-robots.com/products/early-learning/brainbox.shtml (İngilizce site)

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

5 Yorum

  1. Gerçekten güzel bir hediye, özellikle yeni nesil için ideal artık oyuncaklar eski zamanlarda kaldı gibi. Bu tür yararlı eğitim setleri çocukları daha da meraklandırmakta.

  2. Fizikbilim, çocuklar çok zekiler bizim hayal edemeyeceğimiz sürede deneysel setleri çözüp bitiriyorlar.

    Çocuğunu seven ailelerin LEGO, satranç ve bu çeşit deney setlerini sürekli almaları şart. Beyin gelişiminde küçük yaşlarda ne verebiliyorsanız veriyorsunuz sonradan alınanlar ilk yaşlarda alınanlar kadar kalıcı olmuyor.

  3. Fraktallar,Hologram,Fibonacci içinde bulunduğumuz evreni algılamada bize sonsuz açılımlar sunuyor ancak totoloji bu anlamda ne katabilir size ne kattı uzayımız bu şekilde ise buradan neleri tefekkür edebiliriz bir yol haritası lütfen.Sevgiler.Saygılar.

  4. Artık Türkiye’de bu ürün BiigBangg Elektrolab adı altında daha fazla 699 devre yapılabilir şekilde satılmaktadır. Sadece bireysel olarak değil Tüm Türkiyede okullara Fen ve Teknoloji Laboratuvarlarına almaya başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı