ARAYICININ EFSANESİ
Legend Of The Seeker

Yazar: SÜLEYMAN SÖNMEZ   |   Tarih: 28 Ocak 2010   |   99 yorum   |   Kategori: Kitap, Sinema

YAZAR HAKKINDAMerhaba değerli ziyaretçiler, adım Süleyman Sönmez. Web siteme hoş geldiniz.

Güneşin Tam İçinde, 2006 yılından beri yayında olan, kültür, sanat, eğitim, teknoloji, fotoğrafçılık, bilim ve sinema başta olmak üzere 873 konu, 6,237 yorum ve 30 kategori içeren, Blog Ödülleri yarışmasında kültür sanat kategorisinde Türkiye birinciliği kazanmış, yazılı basında, televizyonda, radyoda ve websitelerinde pek çok kez tanıtılmış, 6.165.000'den fazla kez ziyaret edilmiş orijinal içerikli sitedir.

Yazarla iletişim için tıklayınız.

Sosyal medyada anlık takip için aşağıdaki sitelerde beni ekleyebilirsiniz.

Sitedeki görsel ve yazılı eserler iletişime geçip yazılı izin alınmadan, kaynak belirtilse dahi "alıntı" adıyla kullanılamaz. Site içeriği, tasdix zaman damgası ile korunmaktadır.

Son zamanlarda ilgimi çeken dizilerden birisi oldu. Fantastik öğelerle, Ortadünya’da geçen, oyuncularının saf ve inandırıcı rolleriyle samimi gelen dizi, bizi ailecek kendisine bağladı.Efsanelerin çoğunda olduğu gibi kötü bir hükümdar ve o kötüyü yenmesi umut edilen bir kahraman var. Ama bu hikayenin farkı, sanırım kahramanın bildik kahramanlara pek benzememesi :)

Tamamen sıradan bir köy genci ve babası oduncu olan Richard, dağda gezip insanlık namına tahta bir köprüyü onarırken, bambaşka bir boyut-dünyadan gelen Confessor Kahlan adlı genç kadını ve onu kovalayan şövalyeleri görür. Onu korumak adına aralarına girer. Kadın, olağüstü yetenekleriyle kendisine saldıranlardan birisine dokunarak iradesini tamamen devralır. Kıran kıran bir mücadele yaşanır.

Bu ilginç öyküde genç adam kendisinin, sandığı kişi olmadığını, aslında bin seneye yakın zamandır beklenen Seeker of Truth (Gerçeğin Arayıcısı) olduğunu öğrenecektir. Elbette bunu kabul etmeyecektir. Ama başına gelen dramatik ve ürpertici olaylar dizisi ile rolünü adım adım üstlenmeye başlayacaktır. Bu haliyle seçilmiş kişi üzerine kurulu filimlerden biraz olsun ayrılıyor. Çünkü bugünün gençlerinden birisini alıp “sen kurtarıcısın al şu kılıcı” dense verilecek tepkilerin hepsini veriyor (!)

Dizi şu an ikinci sezonda. İlk sezonu izledikten sonra yazıyorum. LOST, Heroes, Prison Break, Smallville, Visitors, Flashforward gibi dizileri kaçırmayan deneyimli izleyici tadıyla dizinin sıradışı bir deneyim sunduğunu ifade ediyorum. Yeşilliklerle dolu orman manzaraları (Bölümler Yeni Zelanda’da çekiliyor), dağlar nehirler ve teknolojinin olmadığı ama bol sihir ve kılıç sahneleriyle dolu dünya, güzel bir seyirlik sunuyor. Her bölüm, ardışık olmasına karşın, bazen tanıdık, bazen yepyeni senaryolarla sizi sıkmadan ekrana bağlıyor. Ayrıca benzetecek olanları baştan uyarayım kesinlikle “Hercules and Xena” yani Zeyna diye hatırladığımız dizi gibi değil. Olaylar ciddi. Yaşananlar ciddi. Filmdeki dijital efektler oldukça sıkı. Göz gördüğüne inanıyor.

DİZİNİN İLK BÖLÜMÜNÜN KISA TANITIMI

Konunun temelinde yatan Seeker / Arayıcı efsanesi zaman zaman Hz. Musa ve Firavun öyküsünü andırmıyor değil. Ama sadece doğum sırasında kehanetin gösterdiği köydeki çocukların öldürülmesinde. Öykü ise, Terry Goodkind‘ın yazdığı The Sword of Truth (Gerçeğin Kılıcı) adlı roman serisinden televizyona uyarlanmış. Serinin pek çok kitabı var.

Amazon kitap tanıtımlarından bakmak isterseniz aşağıdaki listelerden tıklayın.
1, 2 v 3. kitaplar , 4,5 ve 6. kitaplar , 7,8 ve 9. kitaplar
Tam liste ise şöyle:

DİZİNİN BAŞROL OYUNCULARI

Arayıcı’yı (Richard Cypher) oynayan Craig Horner rolün hakkını gerçekten iyi veriyor. Fiziksel kondisyonu kadar, kılıcı zaman ilerledikçe daha iyi kullanması ve filmdeki dövüş kareografileri kadar duygusal sahnelerdeki başarısı, temiz ve yakışıklı yüzüyle ailemizin iyi ama biraz haşarı çocuğu havasını veriyor.

Lekesiz beyazlığın simgesi gibi(!) tek bir kir bulaştırmadan bembeyaz elbiseleri ile ormanlarda savaşan, koşan, kadın savaşçı ve gizemli Confessor Kahlan Amnell‘i oynayan Bridget Regan ise gerçekten çok güzel bir kadın ve bakışları ile rolünün inandırıcılığını yerine getirebilen bir kadın. Ama diziden bu anlamda fazla bir şey olmasını beklemeyin :) Sonuçta fantastik filmler genç kitle başta olmak üzere izlenir ve aile filmleridir :)

Dizinin bence başoyuncusu ise Başbüyücü Zeddicus “Zedd” Zu’l Zorander‘i oynayan Bruce Spence. Cidden adamda Rock yıldızı olacak bir karizma var. Müthiş etkileyici ses tonu, bir başbüyücü olmasına rağmen samimi tevazu dolu bakışları ve dostluğu, bölümler boyunca çok seveceğiniz bir güven abidesi gibi. Yaptığı büyüler de cabası. Ama bence harika bir kuklacı :) İzleyenler bu göndermemi daha iyi anlayacak. Peki bu adamı başka bir yerde gördük mü? Evet Mad Max adlı bilimkurgu filmde ve seslendirme sanatçısı olarak Finding Nemo ile pek çok filmde. Filmografisinde okuyabilirsiniz.

Kötü adama gelince. İsmi Darken Rahl. Oynayan ise Craig Parker. Bilemiyorum uzun zamandır bu kadar akıllıca hazırlanmış bir fantastik kötü adam gördüm mü? Eğer sözlerini yeterince dinlerseniz nazik, kültürlü ve aristokrat aksanıyla konuşması ile Arayıcı’nın nasıl bir vahşi olduğuna sizi inandırabilir. Bağıran, çağıran değil, kurnaz yine kaslı ve karizmatik bir lider. Bence tek eksiği iyi yöneticiler yetiştirememesi. Korkuya dayalı tüm yönetimlerde olduğu gibi komutanları risk almaya çekinip, emrini bekliyorlar. Böylece koskoca bir ordu boş bir gövdeye dönüşüyor ve o kadar beyinden yararlanamıyor.

Her neyse, fantastik bir öyküyü kalkıp İnsan Kaynakları dramına çevirmeyelim, hiç alakası yok(!) İlk sezon 22 bölüm. İkinci sezon ise devam ediyor. Eğer bu yazıyı yılar sonra okursanız belki 3. 4. sezonları da çevrilmiş olur.

Dizide çok önemli karakterlerden birisi de Mord’Sith denen kadınlar. Kesinlikle detaya girmeyeceğim ama çok renkli bir tarzda çalıştıkları kesin(!)

Bridget Regan ve Craig Horner ile Röportaj

Bir de önemli not: Yukarda verdiğim özetler spoiler / ispiyon sayılmaz bile. Çünkü birinci bölümde anlatılanların sadece yarısı gibi bir kısımda hikaye açıklanıyor ve bu nedenle senaryosu sürekli değişen dizilerin verdiği kabak tadını vermiyor.

İkinci önemli not: İlk bir iki bölümü izleyen entelektüel zihinler ekşisözlükte eleştirmiş. Ama ardından yine aynı sayfada bir sürü övgü geliyor. Bunun nedeni dizinin süratle oturmuş olarak devam etmesi. Donanımhaber forumlarında da aynısı olmuş en başta “klişe öykü” denmiş sonra deli gibi devamı beklenmiş. Yani bir bölüm izleyip karar vermeyin :)

Hep birlikte eğlenerek izlenebilecek bir dizi olarak Arayıcı Efsanesi’ni keyifle sunuyorum. Legend of The Seeker

KAYNAKÇA

Legend of the Seeker Resmi Sitesi
http://dadt.com/lots/

Wikipedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Legend_of_the_Seeker

Dizideki karakterler
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_Sword_of_Truth_characters

Dizinin her bölümün kısa özeti
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Legend_of_the_Seeker_episodes

Diziyi izlemek isteyenler için ilk sezon İngilizce ve DVD formatında
http://www.amazon.com/Legend-Seeker-Complete-First-Season/dp/B002GY9F9K/ref=pd_sim_b_6

Dizinin Hayran Sitesi
http://www.sword-of-truth.com

Facebook Grubu
http://www.facebook.com/LegendoftheSeeker


“Arayıcının Efsanesi | Legend Of The Seeker” makalesi için 99 yorum yapıldı.

 1. Keşke kitapları Türkçe bulabilsem. Dizi sürükleyici, benim gibi hayranları için. Geniş kapsamlı, güzel bir tanıtım olmuş üstad, eline sağlık..

 2. Peki Merlin ile karşılaştırsak ne denebilir, tabi izlediyseniz? Her ne kadar Merlin, üzerine özenilmiş, efektleri inandırıcı, kostümleri uğraşılmış, atmosferi oturmuş ve Kral Arthur gibi bildik bir hikayeye sırtını dayamış olsa da Smallville’de mevcut olan hafif hava Merlin’de de var ve bir yerden sonra çocuk dizisi tadı verebiliyor (Ne hikmetse her hafta kaçırmadan izliyoruz orası ayrı.) Bu da aynı hissiyattan muzdarip midir acaba?

  Bu arada siteyi yeni keşfettim. Henüz fazla okumuş sayılmam ama okuduğum bir iki yazıdaki detaylı anlatım, üstüne yetinilmeyip farklı sitelerden görüşlerin verilmesi, bir de akademik titizlikle kaynakça konması takdire şayan. Takipçinizim.

 3. Bilal ALDEMİR

  Yazınızın güzelliği beni bu diziyi izlemeye itti. Dizi gerçekten çok güzel teşekkür ederim yazınız için :D

 4. Murat

  @Eren

  Bence sen izleyip karar ver :)

 5. Gökmen

  Valla. birader indiriyor biz izliyoruz..dizinin resmen hastası oldum.. her pazartesiyi iple çekiyoruz. gerçekten insanı alıp götüren ve kendine bağlayan bir havası var. özelliklede arayıcı ile konfesörün arasındaki muhteşem ama imkansız aşk.

 6. Zafer Balkan

  Güzel dizi olsa da daha ilk bölümlerde Kara Murat tadı vermeye başlayan replikleri bir süre sonra espri konusu olmaya başlıyor. İlk bölümlerde, Kahlan’ın zaten onu bulmak için gelmiş olması ve bulmuş da olmasına rağmen Richard’ın her yiğitliğine -ki bölüm başına 5-6 defaya tekabül ediyor- “You’re the Seeker!” ünlemini duymak bir yana Richard’ın gittiği köyde annesi olduğunu iddia eden kadınların sayısı bize “Kara Murat benim!” diyen masum ve mert köylüleri hatırlatması bayıcı etkiler oldu. (Ne de uzun bir cümle oldu, pardon) Ama samimi oyunculuklara sahip bir dizi. Zedd için yapılan rockstar benzetmesineyse SONUNA KADAR katılıyorum.

 7. Tayfun

  Hem severek izliyor hemde severek yayınlıyorum…

 8. esra parsak

  BİR BİLGİNİZ VAR MI DİZİNİN NEDEN KALDIRILDIĞIYLA İLGİLİ:(2 SEZONUDA İZLEDİM)DİZİ YARIM KALIYOR

 9. Mustafa Kemal Serat

  Dizi çok güzeldi ama kanal satıldı dizi maliyetli olduğu için kimse diziyi sahiplenmedi …

 10. Simge Karaca

  Bu dizinin sahiplenilmesi gerekiyordu :S neden böyle bir şey olmuş ki yani param olsa bu diziye yatırım yapardım yani bu kanallarda hiç mi akıl yokmuş? Smallville 10 sezon sürdükten sonra bu dizinin 2 sezonda bitmesine nerdeyse ağlıcam :D ayrıca 2.sezon finalinde ağlamaktan kendimi yırttım :( :D

 11. aydın yıldırım

  bu dizinin bitmesi beni kahretti.etkisinden kurtulamadım. CARA kesinlikle kusursuzdu. DEVAM ETMESİ İÇİN DUA EDİYORUM. Bu efsane bitmemeli,bitemez.cara sana aşığımmmmmmmmmm

 12. Farti

  Ben bu diziyi geç farkedenler arasındayım daha yeni bitirmiş olmama rağmen izlediğm en iyi fantastik yapıtlardan bir tanesi diyebilirim ayrıca unutulmaması gerken başroldeki richard ve kahlan arasında imkansız ama muhteşem bir aşk gerçekten çok güzel anlatılmış dizi hiçbir zaman merlin veya başka bir dizinin yerini tutamaz çünkü bu tamamiyle konuyla bütünleşmik bir fantastik bir yapıt dur durak bilmeyen bir heyecan izlemeye başladıktan sonra seni alıyor başka diyarlara götürüyor tabiki merlininde yeri ayrı ama bunun yerini tutmaz piyasada o kadar saçma sapan diziler varki kaç sezon gider buda yarıda kalır maalesef anlıyamadığım her dizi maliyetli fakat yapımcılar bunu bilmeden bir diziyi çekip yarıda bırakıyolar bu oyuncular içinde bir utanç bu dizinin çekilmeden önce aslında düşünmeleri lazımdı işte nerde o diyeceğim o ki bitmesinde bende derin bir yara bırakan vede izlerini taşıcak olmamız kötü inş bu tarz dizilerin bir filminin çekilmesini isterim artık aynı kadro olurmu bilmem ama olursada tekrardan onları görmek beni rahatlatır….

 13. nebahat güner

  çok güzel

 14. kader

  bence çok güzel bir dizi olmuş.merlin’i çok seviyorum ama bu dizi daha’da çok güzel olmuş.bu dizini hiç bitmesini istemiyorum bu kadar insan izliyor ama genede bitiyor keşke bitmese yaaa :( :(:(:(:( :'(

 15. Mehmet Berkay Ata

  Merak etmeyin dizi fox da başlad ama muhtemelen baştan izlenecek belki 2. sezona kadar izlersiniz ben daha yeni izledim ve çok sevdim

 16. Beyza

  Gerçekten süper bir film. Filmin etkisinde kalmak elinizde olmayan bir şey :D

 17. hüseyin atlı

  filmin 3.sezonu varmı

 18. Meryem Şanlı

  Ben dizinin başrollerinden olan Cara ile ilgili bilgi almak istiyorum .Ayrıca söylemeliyim ki çok bilgilendirici bir site olmuş bu.

 19. Merve Nur Yıldız

  dizi gerçekten çok sürükleyici.öncelikle her filmde ve dizide olduğu gibi başroldekiler yakışıklı ve güzel(craig horner ve britgit regan).dizi bi klasik olduğu kadar da bir ilk.oyunculuğun,efektlerin bu kadar güzel olması müthiş bişey.yönetmeni ve senaryo yazarını alkışlıyorum.dizinin yarıda bitmesi beni gerçekten üzdü ama foxda yeniden başlaması da gerçekten harika.1.,2., ve 3. bölümlerini kaçırdım ve 4. bölümünü de cumartesi tekrar olrarak izledim.kaçırdığım diğer bölümleri de internetten izledim.cuma gününü sabırsızlıkla bekliyo olucam.bu dizinin tüm takipçilerini dikkatine:dizi foxda cuma günleri 21.15 de başlıyo.kaçırmamanızı tavsiye ederim.muhteşem bir dizi.sahiden de izleyenleri koltuğa bağlayan birşey.bu siteyi sürekli takip ediyorum.

  legend of the seeker:arayıcının efsanesi

  harika bir dizi…

 20. gkberk

  Simdi anlamadim 3. Sezon yok mu niye ve gercekten
  cikmasi imkansiz mi

 21. yusuf göksu

  bu filmi kızım izlerken izledim 15 -20 dk şimdide burdan okudum süper bir filmmmm

 22. yusuf göksu

  3.sezon yokmu

 23. MAALESEF 3. SEZON YOK!

  Ben de çok üzgünüm bu diziyi çok severdim arkadaşlar. Ancak kanalı işi yokuşa sürdü ve harika bir diziden olduk.

  Bakın IMDB sitesinde sadece 2 sezon görünüyor. Keşke çekilseydi.
  http://www.imdb.com/title/tt0844653/?licb=0.6276433714665473

 24. Samet Balcı

  Gerçekten Süper Bi Dizi

 25. dilan senol

  bayılıyorum bu filme gerçekten çok heyecan dolu bi film oyuncular çok başarılı bridget regan ve craig horner dizide gerçekten çok yakışıyorlar!

 26. dilan senol

  gerçekten çok güzel bir dizi ve site gerçekten çok iyi olmuş bazı sitelerde istediğin şeyleri bulamıyorsun ama bu site bir harika

 27. elif deniz

  hayatımda izlediğim en güzel dizi

 28. crazygirls

  harika bir fılm

 29. eren yılmaz

  bu filim müthiş hiç bir bölümünü kaçırmıyorum gelmiş geçmiş en iyi film kesinikle ricit kahlan zed size bayılıyorum bu film biterse çok üzülürüm zed müthiş bu film harika herkese tercih ediyorum

 30. eren yılmaz

  keşke 8 sezon olsa

 31. eren yılmaz

  bitmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeessssssssssssssssiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnn riiiiiiiccccca ediyorummmmmmmmmm

 32. eren yılmaz

  buuuuuuuu filimmmmmmmmmmm

 33. Sudenaz Erkal

  Daha 4.sınıfa geçicem 9 yaşındayım 10a giricem neden bu kadar sevdiğimi kesinlikle bilmiyorum harry potter’dan sonra en sevdiğim film arayıcının efsanesi. İtirafçı ve arayıcı son bölümlerde evlense keşke.Sizin yazdıklarınızı okudum keşke 3. sezon da olsa. Kanalında batmasını istemem kanalda güzel

 34. Sudenaz Erkal

  (film kesinlikle çok sürükleyici….:(:(:(:(:(:(:) )

 35. Sudenaz Erkal

  ( Heycan verici kesinlikle)

 36. Betül Rabia Yılmaz

  Ben bu diziyi yeni izlemeye başladım.Ama harika ötesi bisi bayılıyorum. 3 sezon olmamasına çok çok üzülüyorum.Ben bu dizinin fragmanını izlerken bile kendimden geçiyorum adetan.Craig horner ise ona bayılıyorum. Izlemeye başladığından beri hiç kaçırmadan izliyorum. Eğer 3. sezonu olursa facedeki sayfalardan ogrenirim.Sürekli dua ediyorum allahim insallah kabul ederde 3. sezonu oynar. Nasıl biseyse her dediğim oluyor. inşallah buda olur. diymi :) :)

 37. büşra

  çok güzel hayran kaldım keşke hiç bitmese müthiş bişey bence dizi halini getirebilirler çok daha güzeel olur kahlen da çok güzel bir bayan çok beyeniyorum oyuncular kadar yazara da hayran kaldım…

 38. tuğçe taş

  şey bunun birinci sezonu oldu mu olduysa hangi kanalda lütfen yardım edin

 39. irem demir

  3.sezonun çıkma ihtimali hiç yok mu bütün bölümlerini izledim müthiş bir film belki fox başka bir kanalla anlaşırsa çekilemez mi

 40. azra su

  muhteşem bir dizi efektler çok iyi yapılmış dövüş sahneleri ustalıkla çekilmiş çok uğraşmışlar belli Craig Horner ve Bridget Regan çok iyi oynamışlar ayrıca zedd karakteri çok iyi canlandırılmış ayrıca yorum yapanlar merlin ya da harry potter a benzetme yapmışlar ama dürüst olucam harry potter veya merlin i hiç sevmem ama bu dizi çok sürükleyici,macera dolu ve ortaçağı çok iyi ekrana yansıtmalarına rağmen ne yazık ki bir ve ikinci sezonlardan sonra üçüncüsezon çekilmemiş.herhalde bundan sonrada çekecekleri yoktur ama inşallah çekilir diyorum :)

 41. mine bozbaş

  hiç bi bölümü kaçırmadım yani söyleseniz bütün bölüm leri söyleye bilirim.craig horner çok iyi bi oyuncu kuzence ona hayranız tabibridget ergan da ikisini tebrik ediyorum

 42. Merve Nur Yıldız

  arkadaşlar çok kötü bi haberim var.hani foxda cuma günleri 21.30 da yayınlanıyo demiştim ya.sadece 1.sezonunu verip bugün final yaptılar.2. sezonunu bile izleyemedim ya. <:( <:(

 43. yaren durgut

  çok güzel bir dizi bütün oyuncularına hayranım helegene ihtirafçıya… :)b

 44. yaren durgut

  keşke hiç bitmeseydiiii … :(

 45. Rosalin

  Ben de aramızdaki bazı arkadaşlarımız gibi diziyi sonradan farkedenlerden biriyim.Aslında dizinin sadece birkaç bölümünü izlememe rağmen son derece bağlandım ve tutuldum.Ama dün televizyonda final bölümünün yayınlanacağını duyunca büyük bir hüsrana uğradım.Bu kadar güzel bir dizinin öylece bırakılması beni çileden çıkarttı.Dizinin neden bittiği konusunda pek bir fikrim yok ama 3. sezonu ile tekrar ekranlara gelmesi beni ve bütün ”LEGEND OF THE SEEKER” izleyenlerini mutlu edeceğinden son derece eminim…Eğer bu dizi hakkında yeni bilgiler edinildiğinde bizlere tekrar sunarsanız çok sevinirim.

 46. menekşe yıldırım

  tv de 11.bolume kadar izledm sonra final yaptılr.devamına bakmak istedim ama interntte bulamadm.bakanlar varsa internettn lütfn adresi yazsınlar:):):):):):):):)

 47. adem

  mükemmel bir dizi ikinci sezon ne zaman başlayacak iple çekiyorum .
  2.sezon ne zaman başlar kimin haberi var :)

 48. crazygirls

  biz 3. sezon beklerken onlar 1. sezonu yapmadan finali koydular böyle iş olmaz olsun :(

 49. cihan

  filmin etkisin deyim 1 haftadır ve boyle surecek gibi… inanılmaz bi film ve lütfen 3 sezon olsun hatta 10 sezon

 50. asalet deniz

  acayip güzel ya dünyada en güzel film bence craig horner ayrı ama benim için canım benim yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 51. richardın aşkı

  müthiş bir dizi.İnanılmaz baglandım.İlk sezonuna bakabildim.İkincisezonunuda istiyorum ama SBS yüzünden bakamam
  .Zaten manala koymadılar.LOVE RİCHARD

 52. Medine kızılboğa

  Evet ya 3. Sezon çıkmalı bölümler muhteşem hiç sıkılmadan 2 sefer izlediğim tek dizi 3. Sezon çıksın yaaaaaaaa Fox sana sesleniyorum

 53. kutlu ak

  Gerçekten çok güzel diziydi . İki sezonu da izledim çok keyif aldım saçma sapan dizileri izleticeklerine yerine böyle güzel bir diziyi devam etitirmeleri gerekirdi.
  Konusu ve efektleriyle gerçekten harikaydı. Hiç kimsesinin sahip çıkmamasına üzüldüm :(

 54. BAŞAK DEREN

  film başlamadan önce fragmanlar gösterilirken bu ne biçim bi film ne kadar saçma diyordum. bir gün tv izliyodum izlediğim dizi bitti. arayıcının efsanesi başladı merak ettim oturup izledim . ertesi gün sabahı kalktım kalkar kalkmaz televizyonu açtım ve o gün fox taki neredeyse bütün dizileri izledim. kafamda hep acaba bu diziden sonra arayıcının efsanesi başlar mı sorusu vardı.gerçekten film çok büyüleyici insan bir kere izlesin hatta bir kere de değil 2 dk izlese yeter o filmi bir daha bırakamaz. cuma günü film başladı ekranın köşesinde final yazısını görünce ağlayacak duruma geldim.gerçekten filmdeki ışıklar ve efektler çok iyi . ayrıca neden bi kanalın bu filmi almadığına da inanamadım. buradan fox yapımcılarına sesleniyorum arayıcının efsanesinin 3. 4. sezonları dublajlanıp dizi devam ettirilsin.

 55. belirsiz kişi

  bu film olağanüstü derecede harika bişey ya inşALLAH bitmez ve kaç sezon yayınlanacaksa hepsi dublajlanır:)

 56. Ofelya richardin prensesi

  Craig horner seni bu hayatda her$eyden,herkesden cok seviyorum.Sadece sana a$iiiim.En buyuk dileyim yanliz seninle evlenmek.Artik qeceler uyuyamiyorum,seni du$unub hayel etmekden.Benim yaki$ikli prensim.Araycin efsanesi Coook guzel bir dizi ama malesef bitdi, ke$ke ben ölene kadar dizi devam etseydi.Belki richardi unuturdum ama malesef.Ben o,biri dunyadada Craig horneri istiyorum.Sana hastayim kalbimin mutlulugu,biliyorum beni qördugu an a$ik olur.Biz bir birimiz ici yartildiq.In$allah avsturalyaya qidicem,ona evlenme teklifi yapicam.Bana manyak desenizde RICHARDI qercekten cok seviyorum.

 57. Mehebbet

  Araycinin efsanesi super dizi.

 58. Ofelya

  Craig horner seninicin ölüyorum.Sana canimi verecek kadar çok seviyorum.Seni bir ömur boyu cok sevicem.A$KIM SENI HER$EYDEN HERKESDEN COK SEVIYORUM.

 59. legend

  BENCE DE DİZİ ÇOK GÜZEL BÜTÜN BÖLÜMLERİNİ 1. VE 2. SEZONU İZLEDİM BENCEDE BİTMEMELİ RİCHARD , KAHLAN, ZEDD VE ONLARIN YAŞADIKLARI MACERA. BİRİNCİ SEZONUN SON BÖLÜMÜNDE ALAMAK TAN HARAP OLDUM O KADAR GÜZEL, ETKİLEYİ, Kİ RİCHARDA KAHLANA BİR ŞEY OLDUMU KENDİMİ TUTAMAYIP AĞLADIĞIM OLDU
  2. SEZONU DİZİMAG TAN İZLEYEBİLİRSİNİZ. BENCEDE 3. SEZONU HATTA 4,5,6. SEZON BİLE YAPMALILAR.

 60. yasemin bülbül

  tek kelimeyle çılgın bir filim

 61. sude akgül

  gerçekten arayıcının efsanesi çok güzeldi neden bitti…

 62. mertcan şimşel

  dizi 2008-2010 yılında cekılmıs tekrar cekılırmı sanmıyorum

  ama ısallah olur tekrar aynı kadroyla tabıkıde

 63. zeynep çelik

  ya 2. sezon başladımı ne zaman başladı söyleyebilirmisiniz lütven rica ediyorum

 64. gamze

  ya 11.bölümden sonrasını seyredemiyorum seyredenler varsa hangi siteden seyrettiler lütfen yazsın

 65. ece halik

  3. sezon istiyoruz

 66. 12. ya da 13. bölüm çıkıcakmı ya da ne zmn çıkıcak bilginiz war mı?

 67. kaylan amnell

  dizi bir harka çok güzel bayılarak izliyorum harika çarşamba gününü bekliyorum hep izlemek için ama baştan başlattılrar diziyi.

 68. RAKSIZ BELA

  VALA BU FİLM AKIL DIŞI OLAYLARLAN DOLUDUR NEYMİŞ EFNDİ DOĞRULUK KILICIMIYMIŞ ONLAR ESKİ DEVİRLERDE KALDI

 69. MEHDİ TORAMAN

  BENDE ÇOOOK BEĞENDİM BÜYÜK BİR İLGİYLEN İZLİYORUM LEGEND-OF-THE-SEEKERİ

 70. ZELİŞ

  harika bir dizi ben böle dizi görmedim muhteşem bu arada ellerinize sağlık ve RİCHARD ve KAHLEN e hayranım …. richard aşkım……….

 71. efe

  ben bu filmin niye bitiğini anlamıyorum hatta bunu milyonlarca kişi izliyo 2. sezon da bitti diyer filmler kim bilir kaçıncı sezonda bitmişyir ama bu film öyle değil o zaman bu diziyi boşuna yapmışlar bu kadar güzel filmi bu kadar yakışmayan sezonda bittirmişler

 72. kübra kırık

  ben geçen sene izlemeye başladım ama hala etkisinden kurtulamadım

 73. bora karataş

  harika birşey hayla izliyorum 3. sezon ne zaman ?

 74. bu dızı harıka erken bıtmesı cok sacma bız buraya yorumlarımızı yazıyoruz ama sesımızı duyan var mı belırsız bız bu dızının 2 sezonunu ıstıyoruz bu kadar seveılen bı dızı fecebook arayıcının efsanesını gerı ıstıyoruz dıye yıkılıyor neden bunları bosda tutuyorsunuz lutfen duyun sesımızı

 75. busenur üstüntaş

  ya şimdi bittimi bitmedimi nolur bitmesin çünkü çok ama çok güzel bir film fox tv nin sitesine baktım dizilerde (ARAYICININ EFSANESİ )diye yoktu nolur bitmesin ya hafta sonları yok mu var hafta sonlsrı koysunlar yani dimi ama nolur bitmesin yaaaa:)

 76. yosun ugur

  ya 3.sezon nerde bulabılırım ..resmen bagımlısı oldum ben bu fılmın .etkısınde kaldım resmen ..butun oyuncular süper ötesı…hepsını alınlarından opmek lazım

 77. filiz ayhan

  cok guzel bir film ama malesef biti hic bu kadar beyendigim bir film olmamisti

 78. sümeyye er

  bence çokkkkkkkkkk süper ilk bölüm çok komik

 79. hilal aydn

  ben bu dizinin tekrar başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum .bu dizi benim favorilerim arasında .en sevdigin filimlerden biri .lütfen tekrar başlasın…..

 80. aydinova nilufer

  gercekten harika bir dizi cok seviyorum 2 yildir izliyorum

 81. aydinova aise

  harika bir dizi fakat bu dizide onlarin basi beladan ne zaman kurtulucak?
  cara bu dizide keylinin ablasini oldurdu. ablam cok uzuldu amma dizi bu arkadas

 82. bridget regan

  hi.

  lutfen benim adimdan yorum yazmayinn
  turkceyi superrr biliyorum oyrendim

 83. Ofelya

  Lutfen yalvariyorum araycinin efsanesi yeniden baslasin foxta tekrarida olsa olur ama yeterki richardimi göruyum anlayin lutfen asigim ona deli olucam artik

 84. nilufer aydinova

  Ben Azerbaycandan.Bu dizi bir harika gercekten. havasi bir basqa Zedin sesi biraz qarip. ama Richardla Kahlan her zaman ki gibi harika Cara dan nefret ediyorum.2 sezonda bence bu dizye yeniden katilmamaliydi.Lutfen bu diziyi yeniden televiyozonda versinler 2 sezonu.Artik her kes deli olmak uzere.

 85. furkan çelekeş

  arkadaşlar dizinin ne zaman başlayacağını bilenler var mı ? varsa lütfen paylaşırmıınız :D

 86. rechard

  süper dizi ama 2.szon ve 3. sezon türkçe olsaydı

 87. rechard

  hayatımdaki gördüğüm en güzel dizi

 88. aleyna

  bence çok güzel bir dizi .karakterler de öyle. fakat böylesine güzel bir dizinin bitmesi çok üzücü bir şey .ben filmin tamamını izledim .hepsi çok heyecanlıydım.ama bir baktım ki 2.sezon FİNAL.bu beni hayal kırıklığına uğrattı.bu dizinin hayranları ”arayıcının efsanesini” çok seviyor.bence bir çözüm yolu varsa bunu kesinlikle bir çözüm yolu bulup yaparlar.
  böylesine mükemmel film bitmemeliydi .

 89. aleyna

  arkadaşlar dizi hangi kanalda çıkıyor 2013 yılında çünkü diziyi çok seviyorum lütfen mesaj atın .

 90. aleyna

  arkadaşlar ben bu dizide oynamak istiyorum resmen ya .süper rüyamda bu diziyi görüyorum.ben bu diziye hayran kaldım

 91. aleyna

  Arkadaşlar filmin son bölümü 2010 yılında yayınlanmış ve herkes 3. sezonu beklemeye başlamış. Ama çıkıp çıkmayacağını kimse bilmiyormuş. Sonra ABC Studios filmi finase etmeyi reddetmiş. Ama serini üreticisi film için alıcı aramaya başlamış. Sonra Disney kanalı film üzerindeki tüm haklarını geri satın almış ve filmle ilgili bir projesi varmış. 3. SEZONUN ÇIKMA TARİHİ 2013 DİYE GEÇİYOR. Disney kanalının projeyi gerçekleştirip 3. sezonu yayınlaması bekleniyor.

  tam olarak bilmiyorum ama alınan haberler böyle

 92. derin mert

  harika bir dizi 3.cü sezonu sabırsılıkla bekliyorum herkese tafsiye ederim çok güzel bir dizi izleyinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

 93. Hüseyin Sezer

  ARKADAŞLAR BU FİLMİ İLK ÖNCE FOX DA İZLEDİM SONRA İNTERNETTEN İZLEMEYE BAŞLADIM VE 3 4 GÜNE 2. SEZONUDA BİTİRDİM DUA EDİYORUM 3. SEZON ÇIKSIN DİYE ÇIKMAYACAK YAZMIŞLAR AMA BÖYLE FİLMİ BEN YAPMIŞ OLSAM KESİNLİKLE BİTİRMEZDİM BÜYÜK Bİ İHTİMALLE ÇIKAR 3. SEZON ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTERİM ”CARA”nın HAYRANIYIM :)

 94. nilufer aydinova

  ya 3 sezon varmi

 95. nilufer aydinova

  arkadaslar 3 sezon oldumu cok merak ediyorum

 96. Cansu

  ben her okula gıtmeden once 3 bolumu bırden ızlıyorum,2006 da foxta verıldıgınden berı kacırmadan ızledım.yıl 2013 dizi biteli 8 sene oldu.Bugun 2. sezonun 21.bolumunu bıtırdım. arama yerıne 3.sezon 1.bolum yazdıgımdaysa 3.sezonun olmadıgını gorunce şok oldum.Nasıl çekılmez ya, arkadaslarım bu dızıyı saçma bulmalarına ragmen ben eskı bolumlerını artık ızlemekten senaryoyu ezberleyecek dereceye geldım.3.sezon yalvarırım cekılsın Carayı cok sevıyorum,Hatta ozenıyorum dıye bılırım.Her bolum o kadar surukleyıcı ve muhtesem kı olan bıtenı sasırarak ızlıyorum.Bu diziye anti olanları anlamak güç.

  13/12/2013 cuma 12:29

 97. nilufer aydinova

  ben ama bir keresinde araycinin efsanesi 3 sezon yazdigimda bir yerlerden kahlandi qaliba 3 sezon onun resmini gordum ama hatirlamiyorum ki nerden baktigimi.3 sezon olsada artik ne yapmalilar ki insanlar onlari cok seviyor ve istiyorlar 3 sezonu ama ne cekecekler 3 seoznda 2 sezon kitabi bitdi yani 2 sezon cekildi 3 sezonda mi yazsinlar ve ceksinler ne cekerler merak ediyorum 3 seon ben de isterdim cooooooookkk.
  CANSU sen yine iyisin ben 2 sezon 4 olume kadar izleye bildim izlemem lazim yoksa delire bilirim.
  NEEDEN CARAYA OZNIYORSUN KI?????????????

 98. nevçihan demir

  arayıcı ve keylın nasıl yakışıyo dimi arkadaşlar

 99. nevçihan demir

  of ya neden biti bu film ne var orda oynsaydım

YORUM ALANI

     
DEĞERLİ OKUR, bu makale GÜNEŞİN TAM İÇİNDE SİTESİ'nde, SÜLEYMAN SÖNMEZ tarafından yazılmıştır. Yazar, yazıyı yayınlarken haklarını okura devretmemiştir. Tüm yazılar ve görseller ECZACIBAŞI TASDİX dijital onay sistemi ile korunmaktadır. (Bu kanunen) noter ile onaylatma sistemi ile aynı şekilde çalışmaktadır. SİTE İÇİNDEKİ YAZI VE GÖRSELLERİN, izinsiz alınması, basılması, forumlara yapıştırılması, başka sitelerde yayınlanması, basılı medyada ve kitaplarda kullanılması, farklı elektronik yöntemlerle çoğaltılması, izinsiz şekilde konuları aynen alarak tez yazılması, seminer verilmesi ve sosyal medyada örneğin Facebook'ta, Google+'da, yazıların - görsellerin TÜMÜYLE aktarılması SUÇtur. Kaynak belirtilse dahi, "alıntı" denilerek yazının tamamı ve tüm görseller kullanılamaz. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunan bu hakları ihlal etmemek ve yasalar karşısında zor durumda kalmamak için lütfen gerektiğinde yazar ile iletişim sayfamızdan temasa geçin.


YENİ YAZILAR


Daha fazla konu görmek için Anasayfamıza bir bakmalıyız >


Güneşin Tam İçinde, özenle hazırlanıp araştırılan, yüzlerce orijinal yazı ve görselden oluşuyor.
Dilerseniz ana sayfamıza göz atın ya da arşivimizden seçin.

İyi okumalar, keyifli dakikalar :)


HDR Fotoğraf Çekmek | (High Dynamic Range) Photos
Ucuz Enerji
Ley Hatları | Ley Lines
Sitenle kampanyaya katıl. Güzel Türkçeyle yaz.
100 Seçme ve Sıradışı Makale
Afetlerde Hovercraft Kullanmak
Eğitim Teknolojileri
First LEGO Robot Yarışması Her Okula Ulaşmalı
Mikrokredi | Yoksulluğun Karanlığına, Pencereden Gelen Işık
Aşk Sözcükleri
Suyu Elde Etmenin Alternatif Yolları
Zaman Kapsülü
10 Dakikada Kendi Blogunu Aç
Etkili İletişim ve Sunum Teknikleri
Güneş Enerjisi ile Yeni Dengeler
Fotoğrafçılığın Sırları
Meteorlar Başka Dünyanın Çocukları
Buda size kapak olsun
Birleşik Karınca İşlemcisi
2010 Teknoloji Trendleri
Pixel Art | Noktalardan Resim Çizenler
Panoramik ve Dev Fotoğrafçılık
Etiket Bulutu Analizi | Tag Cloud Analysis
Ayağında Kültüra