Atatürk

19 Mayıs 2509 | Kurtuluş Savaşı

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Galaktik kuvvetlerin başkanı dünya üzerinde yoğunlaşan bombardımanı daha fazla engelleyemeyeceğimizi düşünüyordu. Satürn 5 bölgesindeki vahşet, dehşet vericiydi. Düşman tüm kadınları, çocukları katledecek G32N6 kodlu et yiyici bakteriyi koloniye göndermişti. Sirius Paktı açıkça çiğnenmişti. Tek başımızaydık. Sadece uzaktan, ötelerden Galaktik Kuvvetler Başkomutanı Mustafa Kemal Paşa’nın Ay üssündeki kurtarma planları işitiliyordu. Çaresizdik, ondan başka ümidimiz kalmamıştı.

19mayis2109
Görselin tasarımında yararlanılan resimler Creative Commons lisansı ile kullanılmıştır. Resimlerin linkleri 1, 2, 3

Satürn 5’ten kurtulan 3 adamla dün görüştüm. Bir tanesinin kolu kesilmişti. Saatlerdir bilincini toparlayamıyordu. Eline yayılan bakteriye hemen müdahale edilmişti. Savaşın ne kadar korkunç olduğunu tarif etmek belki bu anlarda anlamını yitiriyordu. Diğer iki adamınsa gözleri kan çanağına dönmüştü. Yüzlerinden anlaşılmıyordu ama günlerdir ağladıklarını tahmin ettim. Çocukları ve eşleri gözlerinin önünde vahşice yok edilmişti. Satürn 5 için artık söylenecek bir şey yoktu.

İki adam hiç itiraz etmeden göreve gönüllü olduklarını söylediler. Onlara teslim edeceğim planların ne pahasına olursa olsun Başkumandan Mustafa Kemal Paşa’ya iletilmesi gerekiyordu. Bu mesajın içeriğini görmek için DNA analizi yeterli değildi. Bizzat “aura tarayıcı” ile doğrulanması ve eşlenik çift yönlü foton parçacığı testi geçilmeliydi. Mesajın okunması için gerekli foton çiftlerinden birisi burada üsde kalacaktı ve diğeri oraya ulaşacaktı. Biz ve Mustafa Paşa aynı anda iki fotonu eşleştirmedikçe mesaj okunamayacaktı.

İhanet üstüne ihanet. Satürn 5’i kaybetmemize yol açan Dünya Federasyon Kuvvetleri Başkanı, Ay üssünün bombalanması yönünde emir vermişti. Zaten sıkıntıda olmamıza bir de bu eklenmişti. Dünya Federasyonu’ndan katılan bağımsız milletvekilleri Mars’ta kurulacak D.B.M.M (Dünya Büyük Millet Meclisi)’nin açılışı için “itki silici özel kapsüllerle” yörüngeden çıkarılıyordu. Ne yazık ki aralarında Doktor Hakan Tahir ve Fizikçi George Maltex’in bulunduğu kapsüller, bozon silahları ile yok edilmişti. Çok büyük kayıplar.

Bu haberin ve Satürn 5’in acıları birliklerimizde moral bozukluğu ile yayılırken Mustafa Kemal Paşa’nın o yürekleri coşturan holografik mesajı elimize ulaştı.

“Savaş tüm cephelerde sürmektedir. Dünya ulusları bu haksız işgal karşısında tek yürek olarak savaşmaya devam edecektir. Savaş bir sınırı bir gezegeni korumak değildir.

Vatan ve federasyon tüm Güneş sistemidir.

Hatt-ı müdafa yoktur sath-ı müdaafa vardır O satıh tüm güneş sistemidir.

Vatanın, her karış gezegeni, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz”

Mars üssündeki meclisin içinde hainlerin olduğu söyleniyordu. Geçen hafta bir suikast girişimi yakalanmıştı. Sadece meclis üyelerinin genetik yapısına kodlanmış zararsız görünen nanorobotlar üsse yollanmıştı. Nanorobotların etkinleştirilmesini önleyen Federasyon Savunma Komutanlarından Ferry Gems’in “reconstructive nanorobot programming / Yeniden yapılandırmacı Nanorobot Programlama” algoritmasını içeren koruyucu ışınlardı.

Eşi görülmedik savaşta milyonlarca dünya vatandaşı ölmüştü. Cephe gerisindeki insanlar panik içindeydi. Aralarında düşmanın mandası olmamızı isteyenler, Dünya federasyonundan ayrılıp yeni bir federasyon kurmamızı isteyenler de vardı. İhanet olduğunu bile düşünmeden bizi paramparça duruma düşürüyorlardı.

astroidler
Görselin tasarımında yararlanılan resimler Creative Commons lisansı ile kullanılmıştır. Resimlerin linkleri 1, 2

Kazım Karabekir ve İsmet İnönü yönetimindeki kuvvetler Neptün Savunma hattında ağır kayıplarla muharebeye devam ediyordu. Silahlarımız azdı, askerimiz azdı. Milyonlarca yıl öncesinden ilahi güçlerin desteği gibi görülecek göktaşı kuşağı bu savaşın ikinci aşamasını oluşturacaktı. Göndereceğimiz mesaj göktaşı kuşağındaki kuvvetlerimizin yerini ve yeni bütünleşik saldırı algoritmamızı içeriyordu. Bu sefer düşmanı adım adım geri çekilerek Göktaşı kuşağına çekmek İsmet Paşa’nın ve komutasındaki askerlerin göreviydi.

Halide Edip, dünyanın tüm başkentlerinde sürdürdüğü içler yakan ve savunma kuvvetlerimize gönüllüler toplayan konuşmalarından birisini daha yapmıştı. Her insana her silaha ve her güce ihtiyacımız var.

Savaşın nasıl sonuçlanacağını bilmiyoruz. Dünya kuvvetleri düşmana karşı tüm güçleriyle çarpışıyor. Ama eğer kazanırsak bugünü Gençlere bayram adayacağımızı açıkladı büyük Komutan. Onunla gurur duyuyorum. Bu şerefli mücadelenin sembolü o. Dünya kuvvetlerinin ruh gücü. Mustafa Kemal Atatürk.

Güneş sistemindeki yuvalarında başarmamız için Tanrı’ya dua eden tüm insanlar, sizleri utandırmayacağız. Kanımızın son damlasına dek özgürlüğümüz için çarpışacağız.

Süleyman Sönmez 19 Mayıs 2009

Önemli Not: Bu hikayedeki isimler ve olayların gerçek kişi ve olaylarla bağlantısı yoktur. Bilimkurgu tarzında yazılan bu öykü o günün şartlarında olağanüstü bir başarıyla ülkemizin özgürlüğüne kavuşturan şerefli komutan, asker, şehit ve önderlerimizi bugünün şartlarıyla anlamak için örnekleme yapmıştır. Hikaye tümüyle hayal ürünüdür. Görülebilecek hatalar yazara aittir. O yüksek şahsiyetlere mal edilemez. Ruhları şad olsun.

* Geçen yıllarda 19 Mayıs için yazdığım makaleyi okumak için tıklayınız.
http://www.gunesintamicinde.com/bir-dokuz-bir-dokuz-1919-mayisin-19u/

Yazıda geçen teknik terimlerin açıklamaları:
Bozon
http://en.wikipedia.org/wiki/Boson

Eşlenik Foton ve Şifreli Mesaj
İletişim Ağ Güvenliğinde Son Aşama: Kuantum Kriptografi ve Fiber Optik Ortamda Kuantum Temelli Rastsal Sayı Üretimi
http://www.ueimzas.gazi.edu.tr/pdf/bildiri/57.pdf (Acrobat PDF Formatında)

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

10 Yorum

  1. Süleyman Hocam,
    Harika bir yazı… Harika bir öykü… Harika bir uyarlama… Daha hangi sıfatla “harika” denilebilecekse işte o da harika…
    Zihninize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı